Menu

Brytyjczycy na Diamond Princess. Rząd "rozważa wszystkie opcje"

Brytyjczycy na Diamond Princess. Rząd "rozważa wszystkie opcje"
Niektórzy Brytyjczycy na pokładzie wycieczkowca skarżyli się na to, że czują się zapomniani przez władze w Londynie. (Fot. Getty Images)
Brytyjski rząd 'rozważa wszystkie opcje' w sprawie Brytyjczyków znajdujących się na zacumowanym w Jokohamie japońskim statku wycieczkowym Diamond Princess, który objęty jest kwarantanną z powodu koronawirusa.
Reklama

"Współczujemy wszystkim, którzy znaleźli się w tej niezwykle trudnej sytuacji. Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest w kontakcie ze wszystkimi Brytyjczykami na Diamond Princess, także po to, aby ustalić jakie jest zainteresowanie ewentualnym lotem repatriacyjnym" - oświadczył wczoraj rzecznik rządu. Dodał, że rząd "pilnie rozważa wszystkie opcje gwarantujące zdrowie i bezpieczeństwo osób przebywających na pokładzie".

Wcześniej niektórzy spośród 74 Brytyjczyków przebywających na pokładzie wycieczkowca skarżyli się na to, że czują się zapomniani przez władze w Londynie, podczas gdy inne kraje - np. USA - ewakuują z niego swoich obywateli.

Wczoraj władze Japonii poinformowały o wykryciu na Diamond Princess kolejnych 99 przypadków koronawirusa COVID-19, wskutek czego liczba zakażonych osób wzrosła do 454.

Zacumowany w porcie w Jokohamie statek jest największym ogniskiem koronawirusa poza Chinami. Wykrycie nowych przypadków oznacza, że kwarantanna ok. 3 700 pasażerów i członków załogi być może będzie musiała zostać przedłużona poza planowaną datę 19 lutego br.

Tymczasem brytyjski rząd wynajął hotel Holiday Inn Heathrow Ariel na londyńskim lotnisku Heathrow, aby można było w nim poddawać kwarantannie pasażerów wykazujących objawy koronawirusa. Jak podała stacja BBC, miałby być on przeznaczony głównie dla cudzoziemców przylatujących z krajów najbardziej dotkniętych epidemią.

Według stanu na wczorajsze wczesne popołudnie, w Wielkiej Brytanii przebadano dotychczas na obecność COVID-19 4 501 osób, z czego obecność wirusa potwierdzono u dziewięciu osób. Jednak osiem z tych dziewięciu osób go zwalczyło i zostało już wypisane ze szpitali.

Czytaj więcej:

Koronawirus zabił lekarza, który jako pierwszy ostrzegał przed epidemią

Rząd UK: Koronawirus "bardzo poważnym" zagrożeniem dla zdrowia publicznego

Wyzdrowiał Brytyjczyk, który zaraził się koronawirusem w Singapurze

Koronawirus: Odnotowano pierwszy przypadek śmiertelny w Europie

Koronawirus na statku Diamond Princess. "44 Amerykanów zostało zakażonych"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama