Menu

Brytyjczycy i Hiszpanie kłócą się o bilety

Brytyjczycy i Hiszpanie kłócą się o bilety
Fani Manchesteru United na mecz w Andaluzji muszą zapłacić najmniej 89 funtów. (Fot. Getty Images)
Manchester United zarzuca Sevilli bezpodstawną podwyżkę cen biletów dla kibiców gości na mecz 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów i podnosi opłaty za wejściówki na rewanż. Hiszpanie uważają, że Anglicy zmniejszyli pulę miejsc dla przyjezdnych i skarżą się do UEFA.
Reklama

Najtańsze bilety na mecz w Andaluzji kosztują kibiców z Anglii 89 funtów. Kwota ta jest o 35 funtów wyższa od tej, jaką jeszcze w listopadzie płacili za wejściówki na mecz w Sevilli fani Liverpoolu.

"Uważamy, że nasi kibice są traktowani w sposób niesprawiedliwy. Problem był dyskutowany z Sevillą, ale klub nie zgodził się na obniżenie cen do rozsądnego poziomu. W związku z tym podjęliśmy decyzję, aby podnieść ceny wejściówek dla hiszpańskich kibiców na rewanżowe spotkanie na Old Trafford, a uzyskane w ten sposób fundusze przekazać naszym fanom wybierających się do Hiszpanii  - napisały władze angielskiego zespołu w wiadomości do kibiców.

Klub z Sevilli odpowiedział zapewnieniem, że również wspomoże finansowo swoich fanów.

"Dopłacimy do biletów kibiców udających się do Manchesteru różnicę w cenie” – napisał klub w oświadczeniu.

Szefostwo andaluzyjskiego zespołu poinformowało też o skierowaniu do UEFA skargi przeciwko Manchesterowi United, który wedle ich wyliczeń nie spełnił norm nakazujących gospodarzom udostępnieniem przyjezdnym 5 proc. miejsc na stadionie.

Pierwszy mecze 1/8 finału LM pomiędzy Sevillą a Manchesterem odbędzie się 21 lutego w Hiszpanii. Rewanż 13 marca na "Old Trafford”. 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 13.08.2020
  GBP 4.865 złEUR 4.401 złUSD 3.718 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Reklama