Menu

Brytyjczycy boją się jeździć autem z "drugą połówką"

Brytyjczycy boją się jeździć autem z "drugą połówką"
21 procent respondentów "nienawidzi" stylu, w jakim partner prowadzi auto. (Fot. Getty Images)
Jedna piąta mieszkańców Wielkiej Brytanii uważa, że ich partner jest niebezpiecznym kierowcą, a jedna czwarta tak bardzo boi się o własne bezpieczeństwo, że nie wsiada do samochodu ze swoją 'drugą połówką'.
Reklama

Nowa ankieta firmy ubepieczeniowej Budget Insurance wykazała, że 21 procent respondentów "nienawidzi" stylu, w jakim partner prowadzi auto, a zaskakujące 69 procent nie wsiądzie do samochodu bez wcześniejszej kłótni. Nieco ponad jedna czwarta ankietowanych stwierdziła, że rutynowo odmawia wsiadania do samochodu ze swoim partnerem ze względu na jego nawyki jazdy.

Za co mężczyźni najczęściej krytykują kobiety, które siedzą "za kółkiem"? Paniom obrywa się przede wszystkich za jazdę na niewłaściwym biegu i zbyt wolne prowadzenie pojazdu. Co ciekawe, 10 proc. twierdzi również, że ich druga połowa jest zbyt agresywna za kierownicą.

Kobiety martwiły się głównie drogowym szałem partnerów, a także za późnym hamowaniem, zbyt szybką jazdą i niebezpiecznym wyprzedzaniem.

Zgodnie ze stereotypami, ankietowani mężczyźni byli o wiele bardziej pewni, że są lepszymi kierowcami. 74 procent mężczyzn stwierdziło, że prowadzi lepiej niż ich partnerka, w porównaniu do zaledwie 43 procent kobiet.

"Wszyscy mamy inne podejście do prowadzenia pojazdu, ale najważniejsze, abyśmy zachowali bezpieczeństwo na drodze. Krzyk czy dyskutowanie o tym, jak ktoś jedzie przynosi efekt odwrotny do zamierzonego, ponieważ może rozpraszać osobę za kierownicą. Jeśli gdzieś jedziesz, wcześniej sprawdź i zaplanuj trasę, aby się nie zgubić, nie spóźnić się i nie sprowokować kłótni z partnerem" - radzi Anna McEntee z Budget Insurance, cytowana przez Inews.co.uk.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama