Menu

British Museum czwartym najlepszym muzeum na świecie

British Museum czwartym najlepszym muzeum na świecie
British Museum w Londynie. (Fot. Getty Images)
Serwis TripAdvisor na podstawie opinii turystów sporządził listę najlepszych dziesięciu muzeów na świecie. Jedno z nich znajduje się w Wielkiej Brytanii.
Reklama

British Museum w Londynie zostało docenione przez turystów i znalazło się na czwartym miejscu rankingu najlepszych muzeów na świecie i na drugiej pozycji w Europie. Brytyjską placówkę wyprzedzają kolejno: Musée d'Orsay w Paryżu, 9/11 Memorial Museum i The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku.

British Museum jest jednym z największych na świecie muzeów historii starożytnej. Muzeum powstało z inicjatywy Hansa Sloane’a - lekarza, przyrodnika i kolekcjonera. Wstęp do Muzeum Brytyjskiego jest darmowy, wyłączając czasowe ekspozycje specjalne.

Odwiedzający londyńskie muzeum mają okazję zapoznać się z ponad ośmioma milionami dzieł sztuki i artefaktów, które dają wgląd w historię i kulturę ludzkości.

"To zaszczyt, jesteśmy zachwyceni, że British Museum zostało uznane przez użytkowników TripAdvisor. Każdego roku z radością witamy wiele milionów ludzi z całego świata, którzy chcą poznać kolekcję muzeum, a otrzymanie takiego zaszczytu od turystów jest niezwykle przyjemne" – podkreśliła Hannah Boulton, rzecznik British Museum.

Najlepszym muzeum świata zostało okrzyknięte paryskie Musée d'Orsay. Położone na lewym brzegu Sekwany muzeum zawiera głównie zbiory sztuki francuskiej z lat 1848–1918: malarstwo, rzeźbę, fotografię oraz meble. Każdego roku placówkę odwiedza około 4 miliony zwiedzających.

Lista najlepszych muzeów świata:

Najlepsze muzeum świata - Musee d'Orsay. (Fot. Facebook/Musee d'Orsay)
 1. Musée d'Orsay - Paryż, Francja
 2. The National 9/11 Memorial & Museum - Nowy Jork
 3. The Metropolitan Museum of Art - Nowy Jork
 4. British Museum - Londyn, Wielka Brytania
 5. Muzeum Narodowe Prado - Madryt, Hiszpania
 6. Muzeum Akropolu - Ateny, Grecja
 7. Louvre - Paryż, Francja
 8. Muzeum Narodowe II Wojny Światowej - Nowy Orlean, Luizjana
 9. Narodowe Muzeum Antropologii - Meksyk, Meksyk
 10. Muzeum Pamiątek Wojennych - Ho Chi Minh, Wietnam.
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.02.2020
  GBP 5.149 złEUR 4.300 złUSD 3.962 złCHF 4.054 zł

  Sport


  Reklama