Menu

Brexit: NHS rezerwuje dla pracowników pokoje hotelowe

Brexit: NHS rezerwuje dla pracowników pokoje hotelowe
"Chcemy mieć pewność, że pacjenci otrzymają niezbędną pomoc i usługi". (Fot. Getty Images)
Brytyjska służba zdrowia (NHS) zarezerwowała dla swoich pracowników pokoje hotelowe na wypadek, gdyby - po Brexicie bez umowy - personel utknął w korkach i miał trudności z dotarciem do szpitali.
Reklama

East Kent Hospitals University NHS Foundation Trust podała, że harmonogram pracy po 31 października został poddany przeglądowi, aby po Brexicie "zapewnić wystarczającą liczbę pracowników". 

Instytucja zarządza m.in. dwoma kluczowymi szpitalami, Buckland Hospital i Royal Victoria Hospital, które znajdują się odpowiednio w pobliżu portów w Dover i Folkestone.

Jak podaje BBC, organizowane są też dodatkowe karetki pogotowia i ratownicy medyczni.

Z analizy zleconej przez Departament Transportu wynika, że w przypadku bezumownego Brexitu w porcie Dover oraz na okolicznych trasach momentalnie utworzą się potężne korki. Maksymalne opóźnienia dla towarów i pojazdów będą wynosić dwa dni, a średni czas oczekiwania na odprawę  - półtorej doby.

Organizowane są też dodatkowe karetki. (Fot. Getty Images)

"Podobnie jak reszta NHS, chcemy mieć pewność, że pacjenci otrzymają niezbędną pomoc i usługi" - brzmi oświadczenie East Kent Hospitals University NHS Foundation Trust. Dodano, że przygotowania są podobne do tych, jakie mają miejsce w przypadku powodzi czy obfitych opadów śniegu.

"Zarezerwowaliśmy niewielką liczbę pokoi hotelowych w pobliżu naszych oddziałów ratunkowych. Jest to środek ostrożności na początkowy okres dwóch tygodni" - zaznaczono. Instytucja nie podała dokładnej liczby pokoi.

  Komentarze
  • Fadel
   7 września 2019, 20:51

   Ale o co chodzi? Puszczajcie cały transport przez irlandzka granicę. Ma być niestrzezona.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.06.2020
  GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości