Menu

Brexit: Burmistrz Londynu nagrodził organizacje, które wspierają obywateli UE

Brexit: Burmistrz Londynu nagrodził organizacje, które wspierają obywateli UE
Ok. 800 000 obywateli UE, którzy żyją w Wielkiej Brytanii, nie aplikowało jeszcze o "settled status". (Fot. Getty Images)
Prawie 60 000 funtów otrzymały od burmistrza Londynu organizacje, które pomagają obywatelom UE i udzielają im niezbędnych informacji na temat pobytu w Wielkiej Brytanii po Brexicie,
Reklama

"Gdy Wielka Brytania przygotowuje się do opuszczenia UE, Sadiq Khan chce mieć pewność, że obywatele UE zabezpieczą swoją przyszłość w Wielkiej Brytanii" - poinformował w komunikacie City Hall.

Ostatnie mikropożyczki, w wysokości około 5000 funtów każda, zostały przyznane 12 różnym organizacjom społecznym, które pomagają europejskim londyńczykom w Wielkiej Brytanii w związki z Brexitem.

Wśród nich jest East European Resource Centre. Stowarzyszenie, które mieści się w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym (POSK) w Londynie, zarządza największym centrum wsparcia Polaków w procesie rejestracji w systemie osiedleńczym.

Burmistrz wielokrotnie apelował do brytyjskiego rządu o wsparcie dla ponad miliona Europejczyków w Londynie. (Fot. Getty Images)

Ogłoszenie londyńskiego ratusza o przyznaniu kolejnej puli dotacji zbiegło się z publikacją najnowszych statystyk dotyczących wniosków w programie EU Settlement Scheme. Wynika z nich, że około 800 000 obywateli UE, którzy żyją w Wielkiej Brytanii, nie aplikowało jeszcze o  "settled status".

W świetle "największej od pokoleń zmiany w prawie imigracyjnym w Wielkiej Brytanii" burmistrz wielokrotnie apelował do brytyjskiego rządu o wsparcie dla ponad miliona Europejczyków w Londynie.

Sadiq ostrzegał też, że jeśli tylko pięć procent obywateli UE nie uzyska statusu osiedleńczego, to aż 175 tys. osób może być niepewnych swojej przyszłości w Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej:

Aplikacja o Settled Status: Wciąż wiele znaków zapytania

Burmistrz Londynu obala mity o "settled status"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama