Menu

Brazylia: Polski ksiądz zamordowany podczas napadu rabunkowego

Brazylia: Polski ksiądz zamordowany podczas napadu rabunkowego
Polski ksiądz służbie kapłańskiej poświęcił 46 lat życia. (Fot. Twitter/@karbowysac)
Polski kapłan, 71-letni ksiądz Kazimierz Wojno, padł ofiarą zabójstwa podczas napadu rabunkowego dokonanego w sobotę po południu wkrótce po tym, gdy zakończył celebrowanie mszy świętej w stolicy Brazylii - poinformowała wczoraj brazylijska policja.
Reklama

Według komunikatu policyjnego, grupa sześciu mężczyzn wtargnęła do siedziby parafii Naszej Pani od Zdrowia w willowej dzielnicy Brasilii, związała duchownego oraz świeckiego pracownika parafii, po czym przystąpiła do rabowania co cenniejszych naczyń liturgicznych i innych przedmiotów, które znalazła we wnętrzu świątyni.

Świecki pracownik, mimo zadanych mu ran, zdołał uciec i zaalarmować policję. Jednak gdy na miejsce napadu przybyli policjanci, ksiądz Wojno już nie żył.

Ciało zamordowanego znaleźli opodal kościoła, w miejscu, gdzie prowadzone były roboty budowlane. Ksiądz Wojno miał ręce i nogi skrępowane drutem, który przywiązany był również do szyi.

Archidiecezja Brasilii wydała komunikat w sprawie śmierci księdza, wzywając do modłów za jego duszę. Znany był wśród parafian jako "ojciec Casimiro". Służbie kapłańskiej poświęcił 46 lat życia.

W parafii Naszej Pani od Zdrowia pięć miesięcy wcześniej miał już miejsce jeden napad rabunkowy, podczas którego złodzieje skradli m.in. złoty kielich komunijny.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

  Sport


  Reklama