Menu

"Boże Ciało" na liście filmów nominowanych do Oscara dla najlepszego filmu zagranicznego

"Boże Ciało" na liście filmów nominowanych do Oscara dla najlepszego filmu zagranicznego
O tym polskim filmie już mówi się na całym świecie. (Fot. Facebook/Boże Ciało-Corpus Christi)
Wielki sukces Jana Komasy. Jego film 'Boże Ciało' znalazł się na ogłoszonej dzisiaj liście tytułów nominowanych do Oscara dla najlepszego filmu zagranicznego.
Reklama

To druga z rzędu nominacja do tej nagrody dla polskiego filmu. W zeszłym roku o statuetkę ubiegała się „Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego. Przegrała jednak z głośną „Romą" Alfonso Cuaróna. W tym roku o zwycięstwo będzie równie trudno. Murowanym kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film zagraniczny wydaje się być bowiem południowokoreański film „Parasite".

Obok „Bożego Ciała" i „Parasite" Joona-ho Bonga nominowane zostały jeszcze następujące filmy: hiszpański „Ból i blask", francuscy „Nędznicy" oraz macedońska „Kraina miodu".

„Boże Ciało" Jana Komasy opowiada historię osadzonego w domu poprawczym dwudziestoletniego Daniela (Bartosz Bielenia). Zafascynowany kapłaństwem chłopak po warunkowym zwolnieniu z poprawczaka ma podjąć pracę w stolarni, ale zamiast tego trafia do niewielkiej parafii, gdzie podaje się za księdza. Swoim nieszablonowym podejściem do kapłaństwa szybko zjednuje sobie sympatię parafian, na których ciąży tragedia z przeszłości. 

  Komentarze
  • Tomtom
   13 stycznia, 21:38

   A kiedy ktoś odważy się nakręcić film o Allahu i jego wiernych? Czy oni są bez grzechu? A może się boicie zemsty "chorych psychicznie" którzy ostatnio odpalają "fajerwerki" w Europie?!

  • Piotr
   13 stycznia, 22:34

   Dziwny jest ten świat. Coraz dziwniejszy, czarne pokazują jako białe, a białe......

  • Vistula
   14 stycznia, 22:01

   Film zbiera przychylne opinie od krytyków wierzących i niewierzących. Wydaje się być warty zobaczenia. Oczywiście wyborcy Jachiry powinni zostać w kinie pod kuflem, bo ci to i tak nic nie pojmą.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 21.09.2020
  GBP 4.876 złEUR 4.480 złUSD 3.796 złCHF 4.156 zł

  Sport


  Sport

  Reklama