Menu

Boris Johnson odwiedził brytyjskich żołnierzy w Estonii

Boris Johnson odwiedził brytyjskich żołnierzy w Estonii
Premier Boris Johnson zaskoczył stacjonujących żołnierzy. (Fot. Getty Images)
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson złożył jedniodniową wizytę w bazie wojskowej Tapa w Estonii, w której stacjonują brytyjscy żołnierze. Serwując im świąteczny lunch, szef brytyjskiego rządu zwrócił uwagę, że 'obecność brytyjskiego wojska jest najlepszym dowodem na zaangażowanie Zjednoczonego Królestwa w bezpieczeństwo Europy'.
Reklama

Baza wojskowa Tapa gości 850 brytyjskich żołnierzy, którzy wspólnie z przedstawicielami wojsk NATO bronią bezpieczeństwa Europy Wschodniej.

Boris Johnson podziękował wszystkim obecnym w placówce Brytyjczyków za ich pracę, a także pomógł w serwowaniu im świątecznego lunchu.

Na zdjęciach z wizyty możemy zobaczyć brytyjskiego premiera robiącego sobie selfie z żołnierzami, a także zakłądającego kuchenny fartuch i nakładającego świątecznego indyka.

Brytyjscy żołnierze stacjonuący w Estonii są częścią specjalnej grupy operacyjnej NATO. (Fot. Getty Images)Według relacji Sky News,  sam Johnson zjadł ciasto czekoladowe, a następnie usiadł przy wspólnym stole, gdzie rozmawiał z żołnierzami o rugby, Rosji i ograniczeniu spożycia alkoholu w bazie do dwóch puszek dziennie.

"Ostatnim razem, kiedy tu byłem, pozwolili mi prowadzić czołg. Tym razem chyba się nie uda" - zażartował.

"W czasie gdy my spędzimy święta z rodzinami, wy będziecie tutaj - na końcu świata w tym zimnym rejonie. To, co robicie, jest jednak bardzo ważne" - dodał.

Rzeczniczka Downing Street przekazała, że ​​premier spotkał się również ze swoim estońskim odpowiednikiem, omawiając kwestie bezpieczeństwa i obrony regionu.

Czytaj więcej:

W Londynie rozpoczął się szczyt NATO

  Komentarze
  • ENZOO
   22 grudnia 2019, 20:06

   Typowo angielski punkt widzenia - jesteśmy dla nich końcem świata...

  • Zofia z Olsztyna
   23 grudnia 2019, 07:47

   nasz tez odwiedził nawet się opłatkiem podzielił tyle ze amerykanów w bazie

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama