Menu

Boniek: Czeka nas niesamowicie trudne Euro 2020

Boniek: Czeka nas niesamowicie trudne Euro 2020
Boniek: "Granie w ME innych niż zawsze, u przeciwników na ich stadionach, jest sytuacją trudniejszą". (Fot. Getty Images)
Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek podczas dzisiejszego zjazdu federacji w Warszawie podziękował drużynie narodowej za awans na mistrzostwa Europy. 'Jedziemy na niesamowicie trudny turniej' - podkreślił.
Reklama

Polscy piłkarze już na dwie kolejki przed końcem eliminacji są pewni awansu z grupy G. Przyszłoroczna impreza odbędzie się w dniach 12 czerwca-12 lipca w dwunastu miastach różnych krajów.

"Jedziemy na mistrzostwa Europy niesamowicie trudne. Na turniej, w którym - jeżeli teoretycznie zakwalifikowałoby się 12 drużyn z krajów gospodarzy - na trzy mecze w grupie musimy aż dwa grać na wyjeździe. Dam przykład - jeżeli trafimy do grupy B, czyli w Kopenhadze i Sankt Petersburgu, to zmierzymy się z Danią i Rosją" - wyjaśnił Boniek.

"Granie w ME innych niż zawsze, u przeciwników na ich stadionach, jest sytuacją trudniejszą. Nie mówię tego, żeby przygotować kogoś na cokolwiek, lecz żeby uzmysłowić, jakie czekają nas mistrzostwa" - podkreślił.

Szef piłkarskiej centrali podał również przykład sytuacji, w jakiej mogą znaleźć się polscy piłkarze.

"W grupie A gospodarzami są Rzym i Baku, tymczasem Azerbejdżan raczej nie zakwalifikuje się, nawet poprzez Ligę Narodów UEFA. W związku z tym Italia będzie trzy mecze grała u siebie, a my - jeśli trafimy do tej grupy - musimy grać dwa razy w Baku. Na pewno logistycznie to nie będzie przyjemne dla naszych kibiców ze względu na odległość. Ale my, jako federacja, sobie z tym poradzimy" - zapewnił.

Czytaj więcej:

El. ME 2020: Awans Hiszpanii, niewykorzystana szansa Irlandii

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.09.2020
  GBP 4.920 złEUR 4.505 złUSD 3.836 złCHF 4.190 zł

  Sport


  Sport

  Reklama