Menu

Bolt trenował z młodzieżą z faweli

Bolt trenował z młodzieżą z faweli
Usain Bolt z dziećmi z faweli w Rio. (Fot. www.rio2016.com)
Rekordzista świata w biegu na 100 i 200 m Jamajczyk Usain Bolt, który przygotowuje się w Rio de Janeiro do startu w igrzyskach, trenował wspólnie z młodzieżą pochodząca z faweli Penha.
Reklama

Zdobywca sześciu medali olimpijskich wraz z innymi rodakami mieszka i ćwiczy w centrum sportowym CEFAN znajdującym się w północnej części miasta. Jutro ma się przenieść do wioski.

"Mówią, że te dzieci mieszkają w jednej z najbardziej niebezpiecznych faweli tutaj w Rio. To oni są naszą przyszłością i cieszę się, że mogłem ich poznać" - napisał Bolt na swoim facebookowym profilu pod zdjęciem, na którym w charakterystycznej dla siebie pozie błyskawicy pozuje wspólnie z grupą kilkunastu nastolatków.

Z młodzieżą z ubogich dzielnic spotkali się również zawodnicy z Nowej Zelandii. W wielu z nich wybrało się do ośrodka sportowego położonego w faweli Mangueira, na pierwszą z kilku zaplanowanych na czas igrzysk wizyt.

Wspólne treningi są częścią szerokiego programu współpracy podpisanego pomiędzy władzami dzielnicy a krajowym komitetem olimpijskim.

Szacuje się, że fawele w Rio de Janeiro zamieszkiwać może nawet 1,4 mln osób, czyli ponad 20 proc. całej populacji metropolii.

Igrzyska rozpoczną się 5 i potrwają do 21 sierpnia. 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 18.01.2021
  GBP 5.100 złEUR 4.547 złUSD 3.770 złCHF 4.229 zł

  Sport


  Sport

  Reklama