Menu

Bokser Jakubowski: Spodziewałem się większych tłumów w Rio

Bokser Jakubowski: Spodziewałem się większych tłumów w Rio
Wioska olimpijska w Rio. (Fot. Getty Images)
'Wielu sportowców jeszcze nie przyjechało, ale spodziewałem się większych tłumów w wiosce olimpijskiej' - stwierdził bokser Igor Jakubowski (91 kg). Igrzyska w Rio de Janeiro są jego pierwszymi w karierze.
Reklama

"Kontrole na lotniskach, a następnie już na co dzień w wiosce czy przed halą olimpijską nie są uciążliwe i wydaje mi się, że też nie są przesadnie dociekliwe. Po prostu kontrolujący na szybko, ale robią swoje. Z pewnością jednak wszędzie widać sporo wojska i policji" - stwierdził Jakubowski (Zagłębie Konin).

W turnieju pięściarskim w Rio wystąpi dwóch polskich zawodników - Jakubowski i Tomasz Jabłoński (75 kg, SAKO Gdańsk). Obaj są debiutantami, ale z sukcesami, bowiem w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy w Bułgarii sięgnęli po srebrne medale.

"Wielu sportowców jeszcze nie przyjechało, ale spodziewałem się większych tłumów w wiosce olimpijskiej i ogólnie czegoś większego. Na organizację nie zamierzam narzekać, wszystko dobrze funkcjonuje" - dodał.

Specjalnie na IO w Rio Jakubowski kupił nowe buty w kolorze złotym. "Wcześniej wystąpiłem w nich tylko w szczęśliwych dla mnie kwalifikacjach w Baku, gdzie wygrałem wszystkie walki. W takich samych butach boksowałem przed dwoma laty w mistrzostwach Unii Europejskiej, w których też zwyciężyłem. Tamte jednak się rozleciały, dlatego mam takie same" - stwierdził.

Rok temu na ME Jakubowski rywalizował w zielonym obuwiu. Też przyniosło szczęście, bowiem zdobył srebro. Złote mają pomóc w wywalczeniu złota.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama