Menu

Boks poza igrzyskami w 2020 r.? MKOl grozi działaczom

Boks poza igrzyskami w 2020 r.? MKOl grozi działaczom
Boks może zostać usunięty z programu igrzysk w Tokio. (Fot. Getty Images)
Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował o możliwości wycofania boksu z programu igrzysk w Tokio w 2020 roku. Przewodniczący MKOl Thomas Bach zwrócił uwagę na wiele problemów światowej federacji AIBA, od zarządzania po kwestie antydopingowe.
Reklama

Dwa miesiące temu MKOl - nie po raz pierwszy - zapowiedział wstrzymanie dotacji, zarzucając AIBA m.in. brak przejrzystej polityki finansowej.

W niedzielę w koreańskim Pjongczangu (9 lutego zaczynają się tam zimowe igrzyska) Bach stwierdził, że boks może zostać usunięty z programu igrzysk w Tokio, a także młodzieżowych igrzysk olimpijskich, które w październiku odbędą się w Buenos Aires.

Szef MKOl podkreślił, że jest "bardzo zaniepokojony" obecną sytuacją w boksie, a władze światowego sportu są przygotowane na odważne decyzje.

Do 30 kwietnia władze AIBA mają przedstawić kolejny szczegółowy raport ze swej działalności. Międzynarodowy Komitet Olimpijski ma poważne zastrzeżenia m.in. co do kwestii antydopingowych i sędziowskich.

Pod koniec poprzedniego roku do dymisji podał się prezydent międzynarodowego stowarzyszenia olimpijskiego pięściarstwa Tajwańczyk Ching-Kuo Wu. Zarzucano mu np. niegospodarność. Jego miejsce tymczasowo zajął Włoch Franco Falcinelli. Przed tygodniem na nadzwyczajnym kongresie nowym szefem został Gafur Rahimow z Uzbekistanu. Okazało się wkrótce, że jego nazwisko łączone jest z przestępczością zorganizowaną w Stanach Zjednoczonych.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama