Menu

Belgowie wydali rekordowe 1 mld euro na usługi seksualne

Belgowie wydali rekordowe 1 mld euro na usługi seksualne
Seksbranża w Belgii odnotowuje rekordowe przychody. (Fot. Getty Images)
Po raz pierwszy w historii Belgowie wydali ponad miliard euro na usługi w branży seksualnej w ciągu zaledwie jednego roku. Są to dane za 2018 r., oblikowane przez belgijski bank centralny - podała wczoraj gazeta 'De Tijd'.
Reklama

"To, że obecnie przekraczamy próg 1 miliarda euro, wynika głównie z inflacji i rosnącej liczby ludności" - przekazał Geert Sciot z belgijskiego banku centralnego. Ekspert podkreśla, że obrót w branży seksualnej tak samo stanowi część produktu krajowego brutto, jak usługi świadczone przez piekarzy czy rzeźników.

1 mld euro to o 27 proc. więcej niż w roku 2008. Oprócz dzielnic czerwonych latarni bank wziął pod uwagę osoby świadczące usługi seksualne w prywatnych klubach oraz w domach. Nie uwzględniono cyfrowych usług seksualnych, świadczonych przez kamery internetowe.

Belgijski bank centralny uważa, że za rekordową kwotę odpowiada inflacja oraz wzrost liczby mieszkańców. (Fot. Getty Images)

Cytowany przez "The Tijd" socjolog Stef Adriaenssens z Katolickiego Uniwersytetu w Leuven, który współpracował przy badaniach, informuje, że obliczenia zostały wykonane m.in. w efekcie wykorzystania nagrań z kamer przemysłowych, a materiał ten został później zniszczony.

Aby oszacować, ile wynoszą stawki za usługi, badacze nie korzystali z cen podawanych przez pracowników branży seksualnej, ale z danych zgłaszanych przez klientów na określonych stronach internetowych.

Najdroższa, jak podała telewizja VRT, okazała się prywatna wizyta osoby świadczącej usługi seksualne, wynosząca średnio 148 euro. Średnia cena takiej usługi w dzielnicy czerwonych latarni była o 67 euro niższa.

Czytaj więcej:

Codziennie milion osób zakaża się chorobami przenoszonymi drogą płciową

Londyn brytyjską stolicą chorób wenerycznych

  Komentarze
  • True 7
   27 października 2019, 13:54

   To dzięki temu,że sex jest coraz częściej kojażony z uczuciami ,czy nawet miłością.Nie ma w związku prawdziwym,żadnego Sexu.Słowo Sex ,wymyślił erotoman, na potrzeby produkcji filmu Porno.Ludzie już tak powszechnie stosują to słowo,że totalnie mylą go z uczuciami.Ludzkość musi zacząć się zastanawiać ,nad uczuciami,niż tylko samemu egoistycznie zadawalać się.Pewny jestem ,że sex to znajde na ulicy i domach rozpusty.Jeśli Twój partner,partnerka w stałym związku szuka sexu,wyślij go,ją właśnie tam.Kończąc związek.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.04.2020
  GBP 5.203 złEUR 4.561 złUSD 4.226 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Reklama