Menu

Belfast: Matka i ojczym oskarżeni o śmierć 5-letniej Polki

Belfast: Matka i ojczym oskarżeni o śmierć 5-letniej Polki
Para przekonuje, że dziewczynka spadła ze schodów. (Fot. Getty Images)
Wczoraj w Belfaście odbyła się ceremonia pogrzebowa 5-letniej Nadii Zofii Kalinowskiej. O zabójstwo dziewczynki podejrzani są jej matka oraz ojczym - informują media w Irlandii Północnej.
Reklama

Ciało Nadii zostało odkryte 15 grudnia ub. roku w domu na Fernagh Drive w Newtownabbey - informuje Belfasttelegraph.co.uk.

Matka dziewczynki - 25-letnia Aleksandra W., oraz ojczym - 31-letni Abdul W. zostali oskarżeni nie tylko o doprowadzenie do śmierci dziecka, ale także o intencjonalne, ciężkie uszkodzenie ciała.

Jak podaje Belfastlive.co.uk, para nie przyznaje się do winy i od początku śledztwa przekonuje, że Nadia spadła w nocy ze schodów, idąc do toalety.

Jednak wyniki sekcji zwłok dziecka wzbudziły podejrzenia śledczych, w związku z czym podjęli oni decyzję o rozpoczęciu dochodzenia w kierunku zabójstwa.

Wczoraj w Belfaście odbyła się ceremonia pogrzebowa Nadii. Jej ciało zostanie pochowane w Polsce w późniejszym terminie. Północnoirlandzki sąd zgodził się, aby matka i ojczym na czas pogrzebu opuścili areszt.

Przed domem, w którym mieszkała Nadia, wstrząśnięci tragedią mieszkańcy Newtownabbey wciąż składają kwiaty. "Spoczywaj w pokoju, piękna księżniczko" - można przeczytać na jednej z kartek dołączonej do pluszowego misia.

  Komentarze
  • Szkoda
   23 stycznia, 20:44

   qr wa polka i abdul... szkoda dziecka

  • Riri
   24 stycznia, 07:34

   A czy to ma znaczenie czy to byl Abdul czy jakis inny psychopata .Matki tego biednego dziecka to jest jej winna ,to bylo jej zasranym obowiazkim chronic dziecko nawet przed upadkiem ze schodow,ale nie takie szmaciury wola pilonowac ku....a ,Kara ciezkie roboty po 16 godz dziennie przez nastepne 20 lat.

  • Abdul
   24 stycznia, 08:31

   Wczoraj tkmaksie jakas dziewczyna przyczepila sie do mojej żony. Po 10 min nieudanych prób ucieczki bo caly czas chodzila za żoną, zaczęla opowiadac po angielsku jak ją mąz udezył ostatnio przy dziecku. Poskarzyla sie jego rodzicom a oni ze pewnie zasłużyla. Taka kultura

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 21.09.2020
  GBP 4.876 złEUR 4.480 złUSD 3.796 złCHF 4.156 zł

  Sport


  Sport

  Reklama