Menu

Bednarek i jego koledzy z Southampton z niższymi zarobkami

Bednarek i jego koledzy z Southampton z niższymi zarobkami
Southampton jako pierwszy klub w Premier League obcina pensje piłkarzy. (Fot. Getty Images)
Southampton jest pierwszym klubem ligi angielskiej, który poinformował o obniżeniu wynagrodzenia piłkarzy i trenerów. Zawodnikiem 'Świętych' jest obrońca reprezentacji Polski Jan Bednarek. Obniżka obowiązywać ma od kwietnia do czerwca.
Reklama

Obniżka jest konsekwencją zawieszenia rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa. Klubom znacząco zmniejszyły się bowiem wpływy i stanęły w obliczu problemów finansowych. Mniejsze pensje w Southampton będzie także otrzymywać kadra zarządzającego najwyższego szczebla.

"Dzięki temu zabezpieczona została przyszłość klubu, jego pracowników, a także społeczności, której służymy" - poinformował Southmapton w komunikacie.

Piłkarze Premier League znaleźli się w ogniu krytyki po tym, jak zaciekle opierali się redukcjom wynagrodzeń. Ich związek zawodowy wydał nawet oświadczenie, w którym argumentował, że zmniejszenie pensji negatywnie odbiłoby się na finansowanej m.in. z ich podatków służbie zdrowia, co w dobie pandemii byłoby wyjątkowo szkodliwe.

Wczoraj piłkarze poinformowali, że w walkę z koronawirusem włączą się poprzez utworzenie funduszu dobroczynnego, ale żadne szczegóły finansowe nie zostały przedstawione.

Średnia pensja podstawowego zawodnika klubu Premier League wynosi ok. 240 tys. funtów miesięcznie, nie licząc premii. Najwięcej inkasują piłkarze broniącego tytułu Manchesteru City - średnio po ponad 530 tys. funtów miesięcznie.

Czytaj więcej:

Piłkarze Premier League krytykowani już nie tylko w kraju

Liga angielska: Prezes federacji ostrzega przed bankructwem klubów

Mourinho i piłkarze Tottenhamu złamali rządowy zakaz

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama