Menu

Beckhamowie kupili luksusowy apartament w Miami

Beckhamowie kupili luksusowy apartament w Miami
David Beckham bogatą piłkarską karierę zakończył w 2013 r. (Fot. Getty Images)
Słynny piłkarz David Beckham, współwłaściciel klubu Inter Miami CF, który od 2020 r. będzie grał w lidze piłki nożnej (MLS), przygotowuje się do pobytu w USA. Za 36 mln funtów kupił wraz z żoną Victorią luksusowy apartament w jednym najnowocześniejszych wieżowców Miami.
Reklama

Hiszpański dziennik "Marca" poinformował, że budynek jest wyposażony w prywatne lądowisko dla helikopterów (na dachu), zaś na ostatniej kondygnacji znajduje się m.in. basen, siłownia i luksusowy salon spa. Z apartamentów i dwupoziomowych lokali typu penthouse 62-kondygnacyjnego wieżowca, który został ukończony kilkanaście dni temu, rozpościera się wspaniały widok na dzielnicę portową Miami i ocean.

Klub Beckhama rozgrywać będzie mecze w 2020 i najprawdopodobniej 2021 roku w Fort Lauderdale w stanie Floryda, oddalonym od Miami o 50 km. W tym czasie Beckham oraz jego wspólnicy mają doprowadzić do zbudowania w Miami nowego stadionu - Miami Freedom Park - położonego w pobliżu miejscowego lotniska. Obiekt na 25 tysięcy miejsc ma powstać wyłącznie z prywatnych funduszy. Szacuje się, że jego budowa kosztować będzie 300 mln dolarów, a pierwsi widzowie zasiądą na trybunach w 2021 roku. Starania słynnego angielskiego piłkarza i jego konsorcjum o dołączenie klubu z Miami do MLS trwały od początku 2014 r.

Obecnie w rozgrywkach ligi północnoamerykańskiej uczestniczą 24 zespoły, w 2020 roku dołączą do ligi kluby z Nashville i Miami, zaś w następnych latach planowane jest rozszerzenie rozgrywek do 30 ekip. W MLS występują m.in. Przemysław Frankowski (Chicago Fire) i Przemysław Tytoń (FC Cincinnati).

David Beckham bogatą piłkarską karierę zakończył w 2013 r. Przez wiele lat był gwiazdą Manchesteru United, gdzie rozpoczynał przygodę z piłką w wieku 14 lat. Występował też w Realu Madryt, LA Galaxy oraz Paris St. Germain. Przez pięć sezonów w Los Angeles Galaxy zdobył z kolegami dwa razy tytuł najlepszego zespołu MLS (2011, 2012).

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.08.2020
  GBP 4.869 złEUR 4.399 złUSD 3.723 złCHF 4.091 zł

  Sport


  Sport

  Reklama