Menu

"Baton" energetyczny dla smartfonów hitem sprzedaży w UK

"Baton" energetyczny dla smartfonów hitem sprzedaży w UK
Pomysł brytyjskiej firmy okazał się strzałem w dziesiątkę. (Fot. Getty Images)
W Wielkiej Brytanii rośnie popularność 'batonów' energetycznych dla smartfonów. Jednorazowy powerbank Quick-E opakowany jest jak czekolada i obecnie kupić go można w niemal wszystkich supermarketach spożywczych.
Reklama

Twórcy produktu wyszli z założenia, że niezależne od tego, ile powerbanków człowiek posiada, to często się okazuje, że gdy pilnie potrzebuje takiego urządzenia, żadnego nie ma pod ręką. A jeśli ma, to rozładowane. Stwierdzili więc, że powinien powstać energetyczny doładowywacz, który będzie można kupić w sklepie spożywczym.

Aby rozwiązanie to miało sens, urządzenie powinno być tanie i zbudowane z materiałów podlegających recyclingowi. Powerbank Quick-E, który wyprodukowali, spełnia oba warunki. Kosztuje ok. 2 funty, a po użyciu nie staje się kłopotliwym odpadem, ponieważ w całości jest poddawany recyklingowi.

Startup opracował także sposób, w jaki zużyte powerbanki mają trafiać z powrotem do producenta. Każdy z nich pod klapką ma kopertę, dzięki czemu użytkownik może go wrzucić do dowolnej skrzynki pocztowej, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Żeby móc korzystać z jednorazowego powerbanku, należy pobrać aplikację z App Store lub Google Play, zarejestrować się w niej i zalogować. Aplikacja wskazuje m.in. najbliższy sklep, w którym kupimy Quick-E. 

  Komentarze
  • Gość
   16 stycznia, 20:07

   k...wa nóż się w kieszeni otwiera... global warming, recycling, segregacja śmieci i cuda wianki a jednorazowe power banki sprzedają. Wiem wiem.. bateria też ale jednak bateria w urządzeniu na ogół służy długi czas a nie naładować i wyrzucić... oczywiście do śmieci mieszanych.

  • AxL
   16 stycznia, 21:00

   Prędzej w rowie przy drodze, rzece, na parkingu, a na pewno nie odeślą do producenta XD

  • Topma
   17 stycznia, 10:11

   A co z elektrosmieciami to tak można.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

  Sport


  Reklama