Menu

Barclaycard podwyższa minimalne spłaty zadłużenia na kartach kredytowych

Barclaycard podwyższa minimalne spłaty zadłużenia na kartach kredytowych
Takie podwyżki w dobie pandemii to kolejny cios dla wielu rodzin, którym już teraz trudno jest wiązać koniec z końcem. (Fot. Getty Images)
Miliony klientów Barclaycard od jutra muszą stawić czoła wyższym, minimalnym spłatom zadłużenia na kartach kredytowych - informuje BBC.
Reklama

Barclaycard zasygnalizował zmiany w spłatach minimalnych na kartach kredytowych w listopadzie ub. roku, chociaż niektórzy pożyczkobiorcy mogli przegapić powiadomienie zatytułowane "Changes to your terms and conditions". 

Nowe stawki spłat obejmują właścicieli kart: Platinum, Initial, Freedom, Forward, Cashback, Littlewoods, Rewards oraz Hilton Honors, ale nie - Premier i Woolwich.

W przypadku osób, które zaczęły używać swoich kart w ostatniej dekadzie, miesięczna spłata minimalna została ustalona jako najwyższa z trzech następujących wyliczeń: 2,25 proc. pełnego salda; 1 proc. salda plus wszelkie odsetki, opłaty za zwłokę lub opłaty za prowadzenie rachunku; 5 funtów lub łącznego salda zadłużenia, jeśli jest mniejsze niż 5 funtów. 

Obliczenia te wyglądają nieco inaczej w przypadku klientów o dłuższym stażu - podkreśla BBC.

Organizacje charytatywne twierdzą, że zmiany - które obejmą 8 milionów klientów Barclaycard - powinny być wprowadzane stopniowo w czasie, aby uniknąć wyższych rachunków zaraz po kosztownym okresie świątecznym.

Barclaycard podkreśla jednak, że moment zmian - które zbiegają się z lockdownem i mniejszymi dochodami wielu gospodarstw domowych - był niezamierzony i został zasygnalizowany jakiś czas temu. Grupa finansowa dodaje, że wszyscy pożyczkobiorcy, którzy mogą mieć trudności ze spłatą zadłużenia, proszeni są o kontakt z firmą.

Czytaj więcej:

Bank Anglii rozważa ujemne stopy procentowe

W UK przedłużono "wakacje kredytowe"

Sprawa frankowiczów: Procesy przyspieszą, banki pracują nad ugodami

Posiadacze kart Mastercard zapłacą więcej za zakupy z UE

  Komentarze
  • Wczoraj
   25 stycznia, 20:56

   Czyli nowe warunki kontraktu w czasie jego trwania no ciekawe co na to prawi prawnicy

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.02.2021
  GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama