Menu

Bank of England ostrzega Facebooka w związku z nową walutą

Bank of England ostrzega Facebooka w związku z nową walutą
Nowa waluta ma zrewolucjonizować sposób dokonywania płatności na świecie. (Fot. Getty Images)
Przedstawiciele Bank of England ostrzegli władze Facebooka, że ich waluta o nazwie libra nie otrzyma zielonego światła w Wielkiej Brytanii, jeśli nie przejdzie surowych testów bezpieczeństwa. Brytyjscy eksperci chcą upewnić się, że kryptowaluta będzie stabilna i niepodatna na nagłe wzrosty i upadki.
Reklama

Libra, nowa cyfrowa waluta Facebooka, ma duże szanse, aby stać się standardem płatniczym na całym świecie, wyprzedzając m.in. najpopularniejszego dziś bitcoina. 

Świadomość popularności nowej waluty sprawiła, że Bank of England zaostrzył swoje podejście tego rodzaju środka płatniczego. Organ regulacyjny sektora bankowego wskazał, że "waluta będzie musiała spełniać najwyższe możłiwe standardy, jeśli będzie chciała działać na terenie Wielkiej Brytanii".

Bank of England podkreśłił również, że "nie widzi różnicy między tradycyjnymi walutami a tymi wirtualnymi, ale wszystkie muszą mieć takie same standardy". 

Wielka Brytania sceptycznie podchodzi do kryptowaluty od Facebooka. (Fot. Getty Images)

Podejście rządowego organu do kryptowalut może być związane z ostatnimi prognozami, które oceniają, że wirtualne środki płatnicze wyprą z systemu płatności online tradycyjne waluty. Banki, mając tego świadomość, chcą wciąż mieć kontrolę nad szeroko pojętym systemem finansowym.

W grę wchodzi również bezpieczeństwo przechowywania pieniędzy przez firmy zewnętrzne. Facebook, choć nie jest bankiem, będzie musiał wprowadzić regulacje, które "zagwarantują, że posiadane środki będą tak dobrze chronione, jak gdyby były na koncie bankowym".

Czytaj więcej:

JP Morgan wprowadza własną kryptowalutę

Padł nowy rekord. Bitcoin już powyżej $11 tys.

Kanada: Podatek zapłacisz w kryptowalucie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama