Menu

Balotelli chciał zejść z boiska po okrzykach z trybun

Balotelli chciał zejść z boiska po okrzykach z trybun
Włoski napastnik, który prawdopodobnie padł ofiarą rasistowskich okrzyków, zagroził, że opuści boisko. (Fot. Getty Images)
Włoski piłkarz Mario Balotelli, występujący obecnie w Brescii, chciał wczoraj na znak protestu zejść z boiska w meczu 11. kolejki włoskiej ekstraklasy na wyjeździe z Veroną (1:2). Słynny napastnik sugerował, że padł ofiarą rasistowskich odgłosów z trybun.
Reklama

Incydent miał miejsce przed upływem 60. minuty meczu. Po akcji lewą stroną boiska Balotelli zatrzymał grę, wziął piłkę w ręce i kopnął w kierunku kibiców Verony.

Włoski napastnik, który - jak informują zagraniczne media - prawdopodobnie padł ofiarą rasistowskich okrzyków, zagroził, że opuści boisko. Zdenerwowany wskazał gestem na uszy, sugerując, że wszystko słyszał.

Mecz został przerwany na kilka minut. Koledzy z drużyny oraz piłkarze rywali próbowali uspokoić Balotellego. Ostatecznie zawodnik pozostał na boisku. W 85. minucie - przy stanie 2:0 dla Verony - strzelił gola, ale jego zespół nie zdołał doprowadzić do remisu.

Od 16. minuty w drużynie Verony grał Paweł Dawidowicz, a od 73. - Mariusz Stępiński.

Rasistowskie incydenty są problemem na włoskich stadionach. Za zachowanie pseudokibiców karane są przede wszystkim kluby, ale skandale często mają miejsce, również w tym sezonie. 

Czytaj więcej:

El. ME 2020: Bułgarscy pseudokibice zatrzymani za rasistowskie zachowanie

UEFA ukarała Serbię za rasistowskie zachowanie kibiców

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama