Menu

"Bądź dzieckiem w te święta": Brytyjczycy kochają świąteczne reklamy

"Bądź dzieckiem w te święta": Brytyjczycy kochają świąteczne reklamy
"Bądź dzieckiem w te święta" - prosty przekaz reklamy małego sklepiku w Walii poruszył serca setek tysięcy osób. (Fot. You Tube/Haford Hardware)
Jak co roku przed Bożym Narodzeniem sklepy przedstawiają swoje świąteczne filmiki reklamowe. Niektóre z nich przechodzą bez echa, ale są takie, które zyskują niebywałą popularność w sieci. W tym roku prawdziwą furorę robi prosty filmik zrealizowany przez właścicieli walijskiego sklepiku.
Reklama

Brytyjczycy nie wyobrażają sobie Bożego Narodzenia bez świątecznych reklam - filmiki tworzą wyjątkową atmosferę świąteczną; są komentowane w mediach i w sieci. Z reguły najbardziej popularne "wyciskacze łez" są bardzo kosztowne i powstają na zamówienie dużych sieci handlowych, takich jak Marks and Spencer czy Sainsbury's.

W tym roku jednak na ustach wszystkich znalazła się reklama małego sklepiku z narzędziami i sprzętem gospodarstwa domowego w Walii, zrealizowana kosztem 100 funtów. (Zobacz poniżej:)

"Hafod Hardware" mieści się w walijskim Rhayader, od pokoleń należy do jednej rodziny. Tradycja jest dla właścicieli sklepu bardzo ważna, ale starają się iść z duchem czasu, dlatego od trzech lat realizują świąteczne filmiki reklamowe. Najnowsze ich dzieło, którego realizacja kosztowała zaledwie 100 funtów, okazało się prawdziwym hitem i w ciągu kilku dni obejrzało je na You Tube ponad milion widzów. 

"Myślę, że powodem, dla którego film stał się taki popularny, jest prosty przekaz" - twierdzi Thomas Lewis Jones, który prowadzi sklep ze swą żoną Pauline. "Nie mówimy: kupuj, kupuj, kupuj" - dodaje ojciec 2-letniego Artura, który jest gwiazdą popularnego wideo. 

Pozostałe sklepy także opublikowały już swoje reklamy. Można je zobaczyć poniżej.

ASDA:

ARGOS:

MARKS & SPENCER:

JOHN LEWIS:

TESCO:

SAINSBURY'S:

Czytaj więcej:

Jak zasiłki w UK będą wypłacane w święta?

Londyn: Zapalono światełka na "anemicznej" choince na Trafalgar Square

Ekolodzy w UK apelują: Nie kupujcie świątecznych swetrów

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama