Menu

Badanie: Połowa Ukraińców chciałaby przystąpienia do UE

Badanie: Połowa Ukraińców chciałaby przystąpienia do UE
Czy Ukraina dołączy kiedyś do europejskiej Wspólnoty? (Fot. Getty Images)
49 proc. Ukraińców chciałoby, by ich kraj dążył do przystąpienia do Unii Europejskiej, 41 proc. opowiada się za przystąpieniem do NATO - wynika z rezultatów badania Kijowskiego Międzynarodowego Instytutu Socjologii.
Reklama
Reklama

14 proc. badanych Ukraińców opowiedziało się za dążeniem ich kraju do Euroazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej (EWG), zrzeszającej Rosję, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan i Armenię. 27 proc. wolałoby, by kraj nie zmierzał ani do UE, ani do EWG - wskazuje Interfax-Ukraina, omawiając wyniki sondażu.

41 proc. uważa, że Ukraina powinna wstąpić do NATO, ok. 37 proc. odpowiedziało, że Ukraina powinna być neutralnym/pozablokowym państwem, 13 proc. chciałoby, by ich kraj dołączył do Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (bloku tworzonego przez Rosję, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan i Armenię).

Instytut przeprowadził badanie w dniach 17-24 października wśród 1 502 respondentów na całym terytorium, kontrolowanym przez władze w Kijowie. 

Wcześniej ukraińskie media informowały o wszczęciu sprawy karnej w Odessie w związku ze znieważeniem flag unijnych. Jak podała ukraińska redakcja Radia Swoboda, 8 listopada nieznane osoby zdarły dwie flagi UE, wiszące przy odeskiej radzie miejskiej i Schodach Potiomkinowskich, pomalowały je i podeptały.

Czytaj więcej:

"Rzeczpospolita": Po lekarza na Wschód

Ukraina chce wprowadzić kwarantannę weekendową

  Komentarze
  • Ja
   13 listopada 2020, 07:44

   Ciekawe ilu byłoby za wskrzeszeniem ZSRR.

  • Kk
   13 listopada 2020, 08:49

   Bo na ukrainie polowa to rosjanie I mamy odpowiedz

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2021
  GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama