Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Badanie: Brytyjczycy wciąż podzieleni w kwestii Brexitu

Badanie: Brytyjczycy wciąż podzieleni w kwestii Brexitu
Brytyjskie społeczeństwo wciąż jest mocno spolaryzowane jeśli chodzi o stosunek do Unii Europejskiej... (Fot. Getty Images)
Podziały w brytyjskim społeczeństwie związane z Brexitem wydają się być głęboko zakorzenione i nic nie wskazuje na to, aby wkrótce się to zmieniło - wynika z nowego badania organizacji British Social Attitudes. Jak podkreślono, 9 na 10 Brytyjczyków zagłosowałoby dziś tak samo, jak podczas referendum w sprawie wyjścia z UE w 2016 r.
Reklama
Reklama

Coroczne badanie British Social Attitudes już wcześniej ujawniło, że wyjście Wielkiej Brytanii z UE znacząco podniosło zaufanie społeczeństwa do brytyjskiego rządu. Zwrócono jednak uwagę, że za wzrost ten odpowiadają wyłącznie osoby, które głosowały za Brexitem, które teraz są zadowolone z jego efektów i sposobu, w jaki rząd przeprowadził negocjacje. Stopień zaufania Brytyjczyków głosujących za pozostaniem w UE pozostał na takim samym poziomie jak wcześniej - wskazano.

Współautor badania John Curtice ocenił, że "niewiele wskazuje na to, aby pobrexitowe rany się goiły".

"Wielka Brytania jest podzielona na pół. Jedna połowa czuje się lepiej, druga jest tak samo rozczarowana jak wcześniej" - zauważył.

Coroczny sondaż British Social Attitudes jest najdłużej działającym w Wielkiej Brytanii narzędziem śledzącym opinie publiczne, budującym kompleksowy i autorytatywny obraz tego, jak postawy i oczekiwania kraju ewoluowały w ciągu ostatnich czterech dekad w różnych kwestiach moralnych, społecznych i politycznych.

Badanie wykazało także, że pandemia zwiększyła zaniepokojenie społeczeństwa nierównością do najwyższego poziomu od 1998 r., a także zwiększyła poparcie dla świadczeń socjalnych i wydatków publicznych. Nie ma jednak dowodów na to, aby czas pandemii doprowadził do jakichkolwiek radykalnych zmian społecznych czy politycznych.

Czytaj więcej:

Największy dostawca kurczaków w UK ostrzega przed wzrostem cen

Brexit: Jakich pracowników w UK brakuje najczęściej? Na rządowej liście nie ma budowlańców

Rząd UK złagodzi restrykcje w pracy zagranicznych kierowców ciężarówek

  Komentarze
  • Znachor
   22 października, 16:55

   Zawsze nie mogę się nadziwić tym badaniom. Gdzie oni je przeprowadzają? Pod pubem czy jobcentre? Niech zapytają tych Angoli co na gwałt teraz sprzedają uwite nieruchomości w Hiszpanii bo ich nie stać żeby tam siedzieć już na emeryturce. Ubezpieczenia 4x tyle ich kosztują do tego skończyło się latanie zimować od października do marca. Na innym portalu gdzie mają forum płacz i zgrzytanie zębami, że trzeba wracać do zagrzybialych nor w UK i jedyna rozrywka zamiast spacery po plaży to wyjscie do icelanda po zaopatrzenie. Zostały seriale i microfalowka. Czasami jakieś bingo lub psa wyprowadzić.

  • Te znachor
   23 października, 06:20

   sie nie martw o angoli i ich nie oceniaj, przez wieki sobie super radzili to i teraz sobie poradzą, są u siebie i gówno ci do tego a ty w dupie byłeś i gówno wiesz a te twoje zawistne czarnowidztwo to w Polsce se uprawiaj

  • JoBo
   23 października, 10:54

   @Te znachor. Pozwolisz, że skopiuję Twój komentarz i na zasadzie kopiuj wklej, czasami go wykorzystam. Lepiej nie mógłbym tego sformułować. Polska ma się tak do UK, jak ekstraklapa do Premier League. Proponuję też Tobie poczytanie późniejszych wpisów. Zaraz będzie, że JoBo to Ty, albo odwrotnie. Za prawa autorskie do Twojego wpisu proponuję w jakiejś tam przyszłości, parę szotów, piwko, lub t.p. Pozdro.

  • Kolega z Londynu
   23 października, 11:24

   Znachor trafiłeś w dziesiątkę, zgadzam się z Tobą,dodam tylko że te niedoroby którzy mieszkają lub mieszkały w Hiszpanii głównie w 90 procentach głosowały za brexitem,dzięki za fajny komentarz.
   Natomiast ty JoBo nie powinieneś zabierać głosu w dyskusji wszyscy wiedzą że jesteś trolem nie przypisuj sobie czyichś komentarzy i nie kopiuj jako trol będziesz później się podpisywał że to ty pisałeś idź trolowac na ruskie forum.

  • JoBo
   23 października, 14:42

   Nie pisałem, że tak będzie. Już się odezwał @kolega @znachora i zaraz będą następni. To są ci " wszyscy ", co " wiedzą ". Wypisz, wymaluj słownictwo pisuarów. Pozdro.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.12.2021
  GBP 5.4098 złEUR 4.5991 złUSD 4.0788 złCHF 4.4169 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama