Menu

BBC: Polscy księża zaniepokojeni "magią". Spalono książki "Harry Potter" oraz "Zmierzch"

BBC: Polscy księża zaniepokojeni "magią". Spalono książki "Harry Potter" oraz "Zmierzch"
Do spalenia książek doszło w Koszalinie. (Fot. Facebook/smsznieba)
Media na całym świecie donoszą dziś o książkowej krucjacie w Polsce, w ramach której dokonano symbolicznego spalenia popularnych wśród młodzieży książek, włączając w to serię 'Harry Potter' autorstwa Brytyjki J.K. Rowling.
Reklama

Do incydentu doszło przed jednym z kościołów w Koszalinie. Jak zauważa BBC, poza książkami spalono również parasolki z wizerunkiem postaci z bajki Hello Kitty czy drewniane maski ludowe z Afryki.

W paleniu książek udział brał m.in. ks. Jan Kucharski. "Bez Bożego Ducha trudno to pojąć. Człowiek Bożego Ducha widzi, że to szkodzi, że przeszkadza w życiu z Bogiem. I ludzie dojrzeli, by to odrzucić" - poinformował duchowny na łamach portalu Onet.pl.

Księża symbolicznie spalili m.in. literaturę fantastyczną. (Fot. Facebook/smsznieba)

BBC informuje, że za akcję odpowiada grupa religijna "Fundacja SMS z Nieba". Dziennikarze stacji zwracają uwagę, że księża katoliccy w ciągu kilku ostatnich lat zyskali "gigantyczne wpływy w społeczeństwie" i cieszą się poparciem wielu Polaków, pomimo licznych raportów o nadużyciach związanych z molestowaniem seksualnym. W jednym z dokumentów ujawniono, że tylko w latach 1990-2018 napaści seksualnej dopuściło się 400 księży.

Portal Channel News Asia (CNA) ocenia jednak, że pomimo silnego mandatu społecznego, część obywateli Polski nie zgadza się ze zmierzaniem kraju w kierunku republiki wyznaniowej. "Chciałbym wierzyć, że to żart... Naprawdę? W XXI wieku ludzie palą literaturę fantastyczną odprawiając jakiś chory rytuał?!" - przytacza komentarz jednego z internautów z Polski portal CNA.

Dziennikarze w UK poprosili o komentarz samą J.K. Rowling, autorkę przygód Harry'ego Pottera. Pisarka wciąż jednak nie odniosła się do sprawy.

  Komentarze


  • Sroka
   2 kwietnia, 08:19

   sredniowiecze wraca, talib , katotalib nie ma roznicy

  • Ehh
   2 kwietnia, 09:04

   Ciemnota muzulmanow, a katolickie oszolomstwo, czy sa jakies wiekszej roznice ?

  • PabloWhodini
   2 kwietnia, 09:52

   Jak zwykle, zachodnie panstwa widza I krytykuja zawsze to co nie jest ich sprawa. Jak ludzie(anglicy) ktorzy nie maja zadnej tozsamosci narodowej(przez lata okradali azjatytckie kolonie, mordowali, gwalcili) maja czelnosc zabierac glos w sprawach o ktorych pojecia nie maja. Telewizja bbc- falszywa, lewacka, klamliwa stacja telewizyjna. Kosciol to jest jeden z ostatnich ofcjalnych "bastionow" polskosci. Bez Kosciola nie ma Polski zapamietajcie to sobie. Wielu osobom zalezy zeby oslabic pozycje kosciola. Chory terazniejszy Swiat.

  • Bbc - black bleff coment
   2 kwietnia, 10:16

   Media donosza ze autorka na doswiadczenia czarnej magii/witch etc. Zycie duchowe jest niewidoczne ale istniejace. BBC nie sie nie osmiesza bo juz dawno przestalo byc wiarygodne.

  • Jaro
   2 kwietnia, 10:31

   Wstyd wstyd żenada koniec Polski ludzie otwórzcie oczy!! Co kościół wyrabia pedofil do tego pala książki to jest chora sekta... Wstyd na cały świat do tego radio Maryja mochery PiS szok

  • Lukasz
   2 kwietnia, 10:35

   Tylko prawdziwy Katolik, rozeznany w Piśmie Świętym, zrozumie prawdziwe zagrożenia płynące z książek o Harrym Potter.
   Reszta będzie kpiła...co zresztą zobaczymy pod poniższym komentarzem...

  • Rioi
   2 kwietnia, 11:59

   debile sredniowiecze zaraz zaczna palic kobiety bo beda je uznawac za czarownice polskie jeba....... ksiazece mosci

  • Zażenowany
   2 kwietnia, 12:17

   Jeżeli twoje dziecko czyta Harrego Pottera, to wiedz że coś się z nim dzieje.... xD

   Jest to bardzo miłe uczucie, kiedy wiesz, że kościół wierzy w wolną wolę człowieka. Przecież Harry Potter odciąga nas od Boga, powoduję że stajemy się gorszymi ludźmi, niebezpiecznymi dla otoczenia. Żal tak naprawde się wypowiadać. Wydaje mi się, że dopadła ich poprostu rutyna i nuda =). Niemniej jednak, powinni wrócić do zbiórki na ofiare, i na tym się skupić. Wkońcu każdy powinien robic to co robi najlepiej.

  • Xd
   2 kwietnia, 13:35

   Jeszcze trochę to na stosach będą ludzi palić nie książki jak w średniowieczu. Może by zaczęli od swoich szeregów obłudnicy

  • Jaka
   2 kwietnia, 13:49

   Wiec teraz. Zaś na bliblie przyszedł czas

  • Luk
   2 kwietnia, 14:00

   Czy to jakis spozniony zart na prima aprillis ?

  • Ziom
   2 kwietnia, 20:28

   "Nie spotkałem jeszcze nikogo, kto by gwałcił, mordował i kradł w imieniu Harry'ego Pottera. W imię Biblii, tak".

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 12.11.2019
  GBP 4.978 złEUR 4.279 złUSD 3.878 złCHF 3.899 zł

  Sport


  Reklama