Menu

BBC: Czterech więźniów zwolnionych "przez pomyłkę"

BBC: Czterech więźniów zwolnionych "przez pomyłkę"
Wszyscy więźniowie zostali już schwytani, ale nie wiadomo, jak długo przebywali na wolności. (Fot. Getty Images)
Czterech więźniów w Anglii zostało wypuszczonych na wolność przez pomyłkę w ciągu zaledwie trzech tygodni - wynika z dziennikarskiego śledztwa BBC.
Reklama

Skazani zostali zwolnieni między 9 a 28 sierpnia br. z czterech różnych zakładów karnych - chodzi o Norwich, Onley, Styal i Isis.

Rzeczniczka Ministerstwa Sprawiedliwości poinformowała, że wszyscy więźniowie zostali już schwytani, ale nie zdradziła, jak długo przebywali na wolności. Podkreśliła też, że do podobnych incydentów "dochodzi niezwykle rzadko".

Z danych za 2015 r. wynika, że w Anglii i Walii do takich pomyłek dochodziło średnio raz w tygodniu. Jednak już w roku 2016/17 liczba przypdkowo zwolnionych więźniów wzrosła do 71 i był to najwyższy wskaźnik od 10 lat.

"Ta seria incydentów jest kolejną oznaką obciążenia systemu więziennictwa" - stwierdził Andrew Neilson, dyrektor organizacji Howard League for Penal Reform. "Potrzebne są natychmiastowe działania mające na celu zmniejszenie liczby osadzonych" - dodał, wskazując jednocześnie na niepokojąco niski stosunek liczby pracowników służby więziennej do liczby osadzonych.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama