Menu

Awaryjne lądowanie Ryanair w Krakowie. 183 osoby na pokładzie

Awaryjne lądowanie Ryanair w Krakowie. 183 osoby na pokładzie
Samolot przez pewien czas krążył nad miastem, zrzucając paliwo. (Fot. Getty Images)
Na lotnisku w podkrakowskich Balicach doszło wczoraj do awaryjnego lądowania samolotu linii Ryanair, który leciał z Krakowa do Palermo. Na pokładzie maszyny było ok. 180 osób.
Reklama

Samolot irlandzkich linii lotniczych wystartował z lotniska Kraków-Balice do Palermo wczoraj o godz. 15:25 czasu polskiego. Zaraz po stracie piloci zgłosili awarię.

"Załoga zorientowała się, że nie schowało się podwozie" - wyjaśnia rzeczniczka krakowskiego portu Natalia Vince, cytowana przez polskie media.

Samolot, którym leciało ok. 180 pasażerów, przez pewien czas krążył nad miastem, zrzucając paliwo. Po kilkudziesięciu minutach wylądował na lotnisku Kraków-Balice.

Na miejsce wysłano służby ratownicze. "Na mocy Planu Działania w Sytuacji Zagrożenia (PDSZ) zadysponowane zostały zastępy PSP, które po dotarciu do punktu koncentracji sił i środków oczekiwały w gotowości do podjęcia działań" - można przeczytać na stronie Krakowskiego Ratownictwa w Obiektywie na Facebooku.

Jak poinformowała Natalia Vince, lądowanie "odbyło się szczęśliwie i bez przeszkód".

Czytaj więcej:

Samolot Ryanair odleciał z UK do Polski bez "uwięzionych" pasażerów

Ryanair uruchomił bazę na lotnisku w Katowicach

Ryanair trzyma się planu i zwolni 900 osób

  Komentarze
  • Lucas
   13 listopada 2019, 17:13

   Zanim po raz kolejny zamiescicie bzdurne informacje polecam się uprzednio doksztalcić w temacie. Powiedzcie mi w jaki sposób Boeing 737 mógł zrzucić paliwo skoro nie ma konstrukcujnie takiej możliwości, a nawet jesli by miał to piloci nie dokonywali by kontrolowanego zrzutu paliwa nad miastem. Ponieważ Boeing 737 nie ma możliwości zrzutu paliwa dlatego Samolot krążył nad Krakowem celem spalenia takiej ilości paliwa by jego waga przy podejsciu mieściła się w ustalonej bezpiecznej normie. Pozdrawiam

  • Tommy
   13 listopada 2019, 19:59

   Autor tego artykułu chyba nie bardzo ma pojęcie o lotnictwie bo już od kilkunastu lat samoloty nie mają możliwości zrzucania paliwa a tutaj widać jeszcze nad miastem zrzucał hahaha jedynie co mógł to wypalić paliwo do minimum aby zminimalizować ryzyko pożaru w razie oderwania jakoś elementu który mógłby wywołać pożar

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.09.2020
  GBP 5.012 złEUR 4.550 złUSD 3.908 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Reklama