Menu

Awaria w Vodafone: £5 tys. rachunku za "darmowy roaming"

Awaria w Vodafone: £5 tys. rachunku za "darmowy roaming"
Operator blokował klientom możliwość dzwonienia, wysyłania SMS-ów oraz surfowania po sieci. (Fot. Getty Images)
Firma Vodafone przeprosiła za błąd techniczny, w wyniku którego klienci korzystający z sieci komórkowej za granicą zostali obciążeni rachunkami za roaming w wysokości nawet 5 000 funtów - informuje BBC.
Reklama

Od maja 2017 r., zgodnie z przepisami Komisji Europejskiej, brytyjskie sieci komórkowe wdrożyły dla swoich klientów darmowe usługi podczas podróży po UE. Tymczasem w miniony weekend wielu klientów Vodafone, którzy przebywali akurat za granicą, żaliło się na Twitterze, że ich rachunki wzrosły o setki, a nawet kilka tysięcy funtów - i to w ciągu 12 godzin.

Jednym z poszkodowanych był Andy Pearch, który wczoraj - zaledwie 24 godziny po powrocie z wakacji na Malcie - otrzymał wiadomość tekstową od Vodafone z informacją, że wydał £4 902,75 na "dodatkowe opłaty".

Co więcej, operator zablokował swojemu klientowi możliwość dzwonienia, wysyłania SMS-ów oraz surfowania po sieci, aby ten "nie poniósł jeszcze większych kosztów".

Kiedy Pearch zalogował się na swoje konto Vodafone przy użyciu hotelowego Wi-Fi okazało się jednak, że wciąż ma do wykorzystania m.in 14,2 GB darmowego internetu.

Przyczyną całego zamieszania była awaria systemu w Vodafone. (Fot. Getty Images)

Podobna "przygoda" spotkała wczoraj Kevina Navette. Vodafone wystawił mężczyźnie rachunek na 3 tys. funtów, po czym zablokował wszelkie usługi. "To mój służbowy telefon, więc dla mnie to duży problem" - przyznał cytowany przez BBC handlowiec, który wciąż przebywa za granicą.

Okazuje się, że przyczyną całego zamieszania była awaria systemu w Vodafone.

"Jest nam niezmiernie przykro, że niektórzy klienci nie mogli wczoraj korzystać z usług roamingu. Było to spowodowane błędem technicznym, który już naprawiliśmy" - zapewnia operator.

"Część klientów otrzymuje błędnie wiadomości rozliczeniowe; pracujemy nad tym i zapewniamy, że nasi użytkownicy nie będą obciążeni żadnymi dodatkowymi kosztami" - dodaje firma.

Czytaj więcej:

Który operator oferuje najszybszy internet w Londynie?

Automatyczne odszkodowania od internetowych gigantów w UK

Vodafone i Telefonica wspólnie zainwestują w maszty 5G

80 proc. Wielkiej Brytanii bez pełnego zasięgu 4G

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 08.04.2020
  GBP 5.143 złEUR 4.536 złUSD 4.180 złCHF 4.299 zł

  Sport


  Reklama