Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Austria: Rząd zapowiada deportacje imamów w ramach walki z "politycznym islamem"

Austria: Rząd zapowiada deportacje imamów w ramach walki z
W Austrii zamknięto również 7 meczetów. (Fot. Getty Images)
Pierwsze deportacje finansowanych z zagranicy radykalnych imamów i zamknięcie siedmiu meczetów zapowiedział wczoraj kanclerz Austrii Sebastian Kurz w ramach 'walki z politycznym islamem'.
Reklama

"W naszym kraju nie ma miejsca na społeczeństwa równoległe, polityczny islam i radykalizujące tendencje" - oznajmił szef austriackiego rządu w Wiedniu.

Jak sprecyzował szef MSW Herbert Kickl, obecnie 40 imamów sprawdzanych jest pod kątem ewentualnego złamania zakazu przyjmowania środków finansowych z zagranicy. W przypadku dwóch już podjęto decyzję o deportacji. Jak powiedział minister, obecnie służby przyglądają się łącznie 60 z 260 austriackich imamów.

"Jesteśmy dopiero na początku (drogi)" - ocenił wicekanclerz Heinz-Christian Strache ze współrządzącej, prawicowo-populistycznej Austriackiej Partii Wolności (FPOe).

Kurz zapowiedział też zamknięcie siedmiu meczetów. Jak podkreślił, decyzja ta związana jest szczególnie z kontrowersyjną rekonstrukcją historyczną, która odbyła się w jednym z głównych meczetów społeczności tureckiej w Wiedniu; podczas rekonstrukcji, przedstawiającej jedną z ważnych bitew w historii imperium osmańskiego, wystąpiły dzieci przebrane za żołnierzy.

Jak informowała wcześniej austriacka agencja APA, jeden z przeznaczonych do zamknięcia meczetów powiązany jest z nacjonalistyczną turecką organizacją Szare Wilki.

W  8-milionowej Austrii mieszka około 500 tys. muzułmanów, z czego znaczną większość stanowią Turcy, którzy przyjechali do kraju w poszukiwaniu pracy.

 

  Komentarze


  • Leon zawodowiec
   9 czerwca, 07:15

   na zapowiedziach sie skonczy

  • J23
   9 czerwca, 11:23

   W Austrii byl narazie spokoj ale teraz wiadomo gdzie niedlugo cos odpala albo jakis psychicznie chory zabije kilku przechodniow nozem lub vanem etc. Tylko zal i wspolczucie dla tych niewinnych ludzi ktorzy zgina...

  • Brawo
   9 czerwca, 12:25

   Widać, że Conchitta Wurst i jej rodacy maja jaja, a nie tak jak te cienkie Bolki na Wyspach - silni tylko w gębie. Gratuluje odwagi Austrii!

  • Bryndal
   9 czerwca, 16:06

   Male sprostowanie Brawo - cienkie Bolki na Wyspach nawet sie nie wypowiadaja na te tematy, bo sa obsrani ze ich ktos posadzi o islamofobie, wiec w gebie z pewnoscia mocni nie sa...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Reklama