Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Australijskie piłkarki wodne z infekcją wirusową w Rio

Australijskie piłkarki wodne z infekcją wirusową w Rio
Australijki zachorowały w Rio. (Fot. Getty Images)
Cztery australijskie piłkarki wodne, które przygotowują się do olimpijskiej rywalizacji w Rio de Janeiro, cierpią na problemy z żołądkiem i jelitami. Najbliższe 48 godzin spędzą z dala od pozostałej części drużyny.
Reklama

Zawodniczki w poniedziałek podróżowały ze zgrupowania w Rzymie do Brazylii. "Zdecydowaliśmy się ulokować je w innym miejscu zamieszkania, zanim wprowadzą się do wioski olimpijskiej. Na razie będziemy je izolować" - zapowiedziała szefowa misji australijskiej Kitty Chiller.

Reprezentantki tego kraju zdobyły przed czterema laty w Londynie brązowy medal. Rywalizację w Rio rozpoczną 9 sierpnia.

Rozmaite badania, m.in. agencji AP, pokazują, że tego typu problemy mogą przydarzyć się wielu sportowcom także podczas igrzysk. Brazylijskie media poinformowały, że powietrze w Rio jest znacznie bardziej zanieczyszczone niż wynikało to z zapowiedzi organizatorów. W złym stanie jest również woda w niemal wszystkich zbiornikach wokół miasta, w tym na popularnej plaży Copacabana.

To nie są pierwsze problemy Australijczyków przed inauguracją igrzysk. Najpierw narzekali na fatalne warunki mieszkaniowe, m.in. na zapchane toalety i niezabezpieczone przewody, później w piwnicy ich budynku wybuchł pożar, a w poniedziałek okazało się, że zostali okradzeni w pokojach. Zginął im laptop i kilka sztuk odzieży sportowej.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama