Menu

Auschwitz na ozdobach choinkowych. Amazon wycofuje produkty

Auschwitz na ozdobach choinkowych. Amazon wycofuje produkty
Opis pamiątki sugerował, że pochodzi ona z Krakowa. (Fot. Amazon)
Po krytyce ze strony Miejsca Pamięci Auschwitz, koncern Amazon usunął z platformy sprzedażowej produkty ze zdjęciami terenów byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady - m.in. ozdoby świąteczne i podkładki pod myszkę.
Reklama

Na sprzedaż produktów przedstawiających nazistowski obóz zagłady zwróciło uwagę oficjalne konto twitterowe Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Wczoraj Miejsce Pamięci Auschwitz zamieściło wpis ze zdjęciami produktów sprzedawanych przez użytkownika "Fcheng": ozdób choinkowych i otwieracza do butelek z grafikami ogrodzenia z drutem kolczastym między budynkami obozu oraz ceglanej strażnicy i prowadzących do niej torów kolejowych. Zdjęcia podpisane były: "Krakow, Poland". W opisach produktów znalazły się ponadto frazy sugerujące, że mają to być pamiątki z krakowskiego Kazimierza.

Prowadzący konto Miejsca Pamięci wezwali Amazona do usunięcia "niepokojących i obraźliwych" produktów z platformy.

Na profilu pojawiła się również wiadomość o innym sprzedawcy wykorzystującym w swoich towarach zdjęcia obozu koncentracyjnego. Na sprzedaż za pośrednictwem Amazona wystawiona została podkładka pod myszkę komputerową z przedstawieniem ogrodzenia i drewnianej stróżówki. Produkt reklamowano frazą "Massacre Auschwitz Birkenau Jewish Death".

Świąteczne ozdoby są już niedostępne. (Fot. Amazon)

Miejsce Pamięci Auschwitz wskazało ponadto na inną ozdobę świąteczną - w tym przypadku z wagonem, którym transportowano Żydów do obozu zagłady.

Amazon usunął z platformy wszystkie wskazane produkty, dzięki użytkownikom mediów społecznościowych, którzy nagłośnili sprawę.

"Wszyscy sprzedawcy muszą przestrzegać standardów i wytycznych dot. sprzedaży za pośrednictwem Amazon, w przeciwnym razie podlegają odpowiednim sankcjom, w tym usunięciu konta. Produkt, o którym mowa, nie jest już dostępny na naszych stronach" - wskazała przedstawicielka amerykańskiego koncernu.

Amazon przekazał, że produkty ze zdjęciami obozu znalazły się w sklepie internetowym w wyniku dodania ich przez sprzedawcę. Firma odmówiła zarazem ujawniania szczegółowych warunków współpracy.

Czytaj więcej:

Niemcy przekażą 60 mln euro na Fundację Auschwitz-Birkenau

  Komentarze
  • Pete
   2 grudnia 2019, 15:48

   Band kretynow. Szkoda ze opasek nie sprzedaj na marsz rownosci

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.01.2020
  GBP 5.038 złEUR 4.246 złUSD 3.848 złCHF 3.963 zł

  Sport


  Reklama