Atalanta pokonała "polską" Sampdorię i jest trzecia

Losy meczu w Bergamo rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie. (Fot. Getty Images)
Sampdoria Genua, z Bartoszem Bereszyńskim i Karolem Linettym w składzie, przegrała na wyjeździe z rewelacyjną Atalantą 0:2 w 31. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Drużyna z Bergamo awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

Losy meczu w Bergamo rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie. W 75. minucie bramkę zdobył brazylijski obrońca Rafael Toloi, a dziesięć minut później zwycięstwo Atalanty przypieczętował Kolumbijczyk Luis Muriel.

Bereszyński i Linetty rozegrali cały mecz w barwach Sampdorii, pierwszy z nich został ukarany żółtą kartką.

Piłkarze z Bergamo, ćwierćfinaliści obecnej edycji Ligi Mistrzów (ma zostać dokończona w formie turnieju w sierpniu), z dorobkiem 66 punktów awansowali na trzecie miejsce. Zdobyli dotychczas aż 85 bramek, zdecydowanie najwięcej w Serie A.

Wyprzedzają o dwa punkty Inter Mediolan, który zagra dzisiaj na wyjeździe z Veroną. Sampdoria jest szesnasta - 32 punkty, pięć nad strefą spadkową.

Szosty w tabeli zespół Napoli (51), dzięki bramkom Belga Driesa Mertensa i Meksykanina Hirvinga Lozano, pokonał na wyjeździe osiemnastą Genoę 2:1. Obaj polscy piłkarze Napoli weszli w trakcie drugiej połowy - Arkadiusz Milik w 64., a Piotr Zieliński w 82. minucie. Filip Jagiełło był rezerwowym w ekipie Genoi.

W meczu Bologna - Sassuolo (1:2) bramkarza gospodarzy Łukasza Skorupskiego pokonał m.in. znany z występów w Lechii Gdańsk Słowak Lukas Haraslin.

Gola nie puścił za to Bartłomiej Drągowski, a jego Fiorentina zremisowała u siebie z Cagliari 0:0. W ekipie gości cały mecz rozegrał obrońca Sebastian Walukiewicz.