Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Atak zimy sparaliżował ruch drogowy we Francji i w Hiszpanii

Atak zimy sparaliżował ruch drogowy we Francji i w Hiszpanii
Zima w Hiszpanii nadeszła z wyjątkowo niskimi temperaturami powietrza, w Katalonii odnotowano nawet -12 stopni Celsjusza. (Fot. CESAR MANSO/AFP via Getty Images)
Intensywne opady śniegu sparaliżowały wczoraj wieczorem ruch na autostradzie w środkowo-wschodniej Francji. Z kolei przechodząca przez Hiszpanię śnieżyca Arwen zablokowała w całym kraju kilkaset dróg.
Reklama
Reklama

Setki aut utknęły na zasypanej śniegiem autostradzie A89 między Lyonem a Clermont-Ferrand we Francji. W pobliżu Thiers w zaspach utknęły setki samochodów. Operator autostrady A89, firma Vinci, rozdzielała wśród uwięzionych w samochodach ludzi gorące napoje i jedzenie. W niektórych miejscach spadło nawet 30 cm śniegu.

Intensywne opady śniegu i deszczu oraz porywisty wiatr doprowadziły do dwóch śmiertelnych wypadków drogowych w Hiszpanii. Oba tragiczne zdarzenia miały miejsce we wspólnocie autonomicznej Asturii, na północy kraju, gdzie z powodu nagłego załamania się pogody doszło do kilku poważnych wypadków.

Najgroźniejszy wydarzył się w miejscowości Soto de la Barca, gdzie wskutek osunięcia się jednej z przydrożnych skarp, nasiąkniętych wodą, doszło do zasypania zwałami piachu i kamieni auta na trasie krajowej AS-15. W efekcie tragicznego zdarzenia przysypany został samochód, w którym podróżowało pięć osób. Śmierć na miejscu poniosła kobieta. Inny z pasażerów odniósł poważne obrażenia.

W dwóch innych zdarzeniach na terenie Asturii doszło wczoraj do wypadków pojazdów, które wpadły w poślizg z powodu załamania się pogody. Jeden z kierowców zginął, a inny został ranny.

Według szacunków Generalnej Dyrekcji Ruchu Drogowego (DGT) wczoraj najwięcej dróg było nieprzejezdnych w całym pasie północnej Hiszpanii – około 150.

Z kolei na wschodzie kraju, głównie na terenie wspólnoty autonomicznej Walencji, w rezultacie oblodzenia dróg doszło do ponad 20 wypadków drogowych. Znaczny problem w kilku regionach kraju stanowiły wyjątkowo niskie temperatury powietrza. W Katalonii wczoraj słupek rtęci pokazał w kilku miejscach -12 stopni Celsjusza.

Czytaj więcej:

Czy w tym roku w UK spadnie śnieg na święta?

Włochy: Najwięcej ekstremalnych zjawisk pogodowych w kraju notuje się w Rzymie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.01.2022
  GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama