Menu

Artysta-buntownik z wizytą w Irlandii

Artysta-buntownik z wizytą w Irlandii
Artysta aż 3-krotnie spotkał się z Polakami w Irlandii
W miniony weekend raz pierwszy w Irlandii na jedynym koncercie w Dublinie wystąpił Paweł Kukiz z zespołem. Podczas swojego krótkiego pobytu artysta aż 3-krotnie spotkał się z irlandzką Polonią.
Reklama
Pochodzący z Opola polski muzyk rockowy w latach 80-tych śpiewał m.in. w CDN, Aya RL, Hak oraz Emigranci. Najdłuższy okres w swojej karierze związany był z grupą Piersi, z którą rozstał się po 28 latach współpracy. Z tym zespołem tworzył największe przeboje lat 90-tych, takie jak "Całuj mnie", "Maryna", "O, Hela". We wrześniu 2012 roku muzyk wydał solowy album "Siła i Honor". Zyskała ona status złotej płyty, będąc jednocześnie osobistym komentarzem piosenkarza do historii Polski po 1939 roku.

Zanim muzyk wyszedł na scenę dublińskiego klubu The Village, dwukrotnie spotkał się z irlandzką Polonią. Na zaproszenie Klubu Republikańskiego z Dublina, Paweł Kukiz - zarówno w Cork, jak i Dublinie - opowiadał rodakom o sobie, początkach kariery oraz muzyce. Poruszył także tematy bieżącej sytuacji w Polsce oraz swoim społeczno-politycznym zaangażowaniu. Liczna grupa uczestników obu spotkań w Cork i Dublinie prowadziła dość żywą dyskusję ze znanym artystą. Pomimo zmęczenia piosenkarza ostatnimi podróżami pomiędzy Ameryką, Polską a Ukrainą, Kukiz swoimi spostrzeżeniami co chwilę powodował salwy śmiechu wśród zebranych uczestników spotkań.

Sobotni występ muzyka na scenie poprzedził support polskich zespołów Nevermind i The Black End. Kukiz z zespołem rozpoczęli od mocnego wejścia utworem "Jestem ajron men". Publiczność została poderwana na nogi bardzo szybko i tak już zostało przez cały koncert. Największe przeboje zespołu Piersi publiczność śpiewała wraz z wokalistą. Piosenkę "Skóra" z repertuaru Aya RL artysta odśpiewał na przemian z publicznością.

Na zakończenie na bis wyszedł już sam wokalista i cała sala wspólnie odśpiewała znaną wszystkim polską ludową piosenkę "Szła dzieweczka".
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.250 złUSD 3.919 złCHF 3.992 zł

  Sport


  Reklama