Menu

Apple ma spory problem. Powodem Trump

Apple ma spory problem. Powodem Trump
Wojna handlowa, którą rozpoczął Donald Trump, może negatywnie odbić się na dochodach amerykańskiego giganta. (Fot. Getty Images)
Zapowiedziane przez prezydenta USA Donalda Trumpa nowe, 10-procentowe cła na towary z Chin, które miałyby zacząć obowiązywać od września, mogą wpłynąć na roczne dochody firmy Apple - wskazał analityk Bank of America Merrill Lynch.
Reklama

"Nasze wstępne obliczenia sugerują, że nowe taryfy mogą obniżyć dochód na akcję o 0,50-0,75 dolara, podczas gdy iPhone'y obniżą je już o 0,30-0,50 dolara" - ocenił.

Lynch wskazał, że istnieje możliwość, iż Apple podniesie ceny iPhone'ów o 10 proc. Jego zdaniem, spowodowałoby to 20-proc. spadek popytu, co przekłada się na ok. 10 mln urządzeń.

Donald Trump zapowiedział nowe cła, które mają obowiązywać od września. (Fot. Getty Images)

Akcje Apple od dwóch dni notują straty, od czasu gdy prezydent USA zakończył rozejm w sporze handlowym z Chinami. Zawieszenie wojny handlowej trwało ok. miesiąca - od spotkania Trumpa z prezydentem ChRL Xi Jinpingiem podczas czerwcowego szczytu G20 w Japonii.

W czwartek Donald Trump napisał na Twitterze, że 1 września nałoży kolejne, 10-procentowe cła na chińskie dobra eksportowe o wartości 300 mld dol., mimo że w tym tygodniu rozpoczęła się kolejna tura negocjacji handlowych między Waszyngtonem a Pekinem.

"Rozmowy handlowe trwają i podczas tych rozmów USA zaczną, 1 września, nakładać małe dodatkowe Ttaryfy 10 proc. na pozostałe 300 mld dol. dóbr i produktów przyjeżdżających z Chin do naszego kraju" - napisał prezydent.

"To nie zawiera tych 250 miliardów dolarów już objętych taryfami 25 proc." - dodał Trump.

  Komentarze
  • Leon zawodowiec
   5 sierpnia 2019, 08:48

   Oj jak mnie zmartwila ta wiadomość

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama