Menu

Apel do Borisa Johnsona, aby zabezpieczył prawa imgirantów z UE

Apel do Borisa Johnsona, aby zabezpieczył prawa imgirantów z UE
Poseł Alberto Costa chce walczyć o prawa obywateli UE w UK. (Fot. Getty Images)
Poseł Partii Konserwatywnej Alberto Costa zaapelował do Borisa Johnsona, aby natychmiastowo zagwarantował prawa imigrantów UE w Wielkiej Brytanii. Polityk będący w tej samej partii co Johnson zasugerował, że w przypadku odmowy może poprzeć wysiłki opozycji, aby powstrzymać twardy Brexit.
Reklama

Poseł Alberto Costa wezwał Borisa Johnsona, aby uhonorował obietnice dane imgirantom z UE. Polityk wyraził obawę, że w obliczu twardego Brexitu obywatele z Europy zostaną pozbawieni praw, w tym prawa do darmowej opieki zdrowotnej.

Torys, który wcześniej nie buntował się w sprawie przepisów dotyczących Brexitu, zasugerował, że może wesprzeć wysiłki, aby powstrzymać wyjście z UE bez porozumienia.

Polityk dodał, że w pełni popiera list Philipa Hammonda, który ten wysłał do Johnsona w tym tygodniu. W dokumencie znalazło się "uprzejme przypomnienie" do premiera, że ma on swoje obowiązki względem obywateli UE. 

Czy Boris Johnson przejmie się groźbami polityka ze swojej partii? (Fot. Getty Images)

"Najlepszą opcją jest przywrócenie umowy Theresy May, ponieważ coraz więcej posłów Partii Pracy jest skłonnych ją poprzeć. To jedyne wyjście z tego impasu" - wskazał Alberto Costa.

"Przyjmuję słowo premiera, że ​​jest szansa milion do jednego, że nie wyjdziemy bez porozumienia. Podpisałem więc ten list jako uprzejme przypomnienie. Obecny układ w Izbie Gmin nie wygląda dobrze dla Borisa Johnsona" - wskazał poseł.

Costa - wieloletni działacz na rzecz praw obywatelskich - dodał, że chciał, aby Johnson dotrzymał osobistej obietnicy złożonej jemu samemu. Premier miał zapewnić w przeszłości polityka, że prawa obywateli UE są nienaruszalne.

  Komentarze
  • Czytelnik anonimowy
   17 sierpnia 2019, 10:42

   Jesli tak To kazdy Polak zrobi sprawe odanie tax oraz prawo nie dziala lamie prawo Gdzie wolnosc chce zrobic jak hitler nie ma za grosz szacunku do ludzi powinien zaczac od siebie niech policzy ile jest prawdziwych Anglikow a nie bo maja paszporty angelskie tworzy nienawisc deskryminacje mozna wymieniac duzo Milego dnia

  • Czytelnik anonimowy
   17 sierpnia 2019, 12:55

   Przecież ten cały jobo to tez imigrant

  • Robi
   17 sierpnia 2019, 14:21

   Tereska nie dała sobie rady z tym haosem, Boris też nie daje sobie rady. Przyjdzie tutaj Duda i zrobi z tym porządek.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.250 złUSD 3.919 złCHF 3.992 zł

  Sport


  Reklama