Menu

Anglia: Do połowy kwietnia powstaną dwa nowe szpitale dla chorych na Covid-19

Anglia: Do połowy kwietnia powstaną dwa nowe szpitale dla chorych na Covid-19
Hala ExCel w Londynie zamieni się w szpital... (Fot. Getty Images)
Kolejne dwa tymczasowe szpitale, w których przyjmowani będą pacjenci zakażeni koronawirusem, powstaną w Wielkiej Brytanii do połowy kwietnia - zapowiedział wczoraj Simon Stevens, szef angielskiego oddziału NHS, publicznej brytyjskiej służby zdrowia.
Reklama

Pierwszy taki szpital, który budowany jest z pomocą armii w centrum konferencyjnym ExCeL London we wschodnim Londynie, ma być gotowy w przyszłym tygodniu.

Plan przekształcenia centrum w szpital oficjalnie ogłosił minister zdrowia Matt Hancock zaledwie we wtorek. Ma pomieścić 4-5 tys. pacjentów i będzie zdecydowanie największym pod względem pojemności szpitalem w Wielkiej Brytanii.

"Dlatego też podejmujemy nadzwyczajne działania mające na celu budowę nowych szpitali w bardzo krótkim czasie, począwszy od szpitala NHS Nightingale we wschodnim Londynie. Ponieważ oczywiście to nie jest tylko problem Londynu, ale całego kraju, wydałem zgodę na budowę dwóch kolejnych szpitali w typie NHS Nightingale, zaczynając od Birmingham National Exhibition Centre i Manchester Central Convention Centre, i kolejnych po nich" - wyjaśnił Stevens.

Brytyjskie władze spodziewają się, że szczyt epidemii koronawirusa w tym kraju nastąpi za dwa-trzy tygodnie... (Fot. Getty Images)

Jak podała stacja BBC powołując się na wewnętrzny dokument ministerstwa obrony, szpital na terenie Narodowego Centrum Wystawienniczego (NEC) w Birmingham ma mieć pojemność 5 tys. łóżek, zaś ten w centrum konferencyjnym w Manchesterze - tysiąca. W budowie obu będzie uczestniczyć armia i oba mają być gotowe do połowy kwietnia.

Brytyjskie władze spodziewają się, że szczyt epidemii koronawirusa w tym kraju nastąpi za dwa-trzy tygodnie.

Według podanego wczoraj po południu bilansu, do tej pory w Wielkiej Brytanii wykryto 14 579 przypadków koronawirusa, z czego 759 zakończyło się zgonem pacjentów. Wzrost zgonów o 181 w ciągu ostatniej doby był największym do tej pory od początku epidemii.

Czytaj więcej:

Brytyjczycy oklaskami podziękowali pracownikom NHS

Brytyjski minister zdrowia też ma koronawirusa

W UK już 759 zgonów i 14 579 zakażeń Covid-19

  Komentarze
  • Plastuś
   28 marca, 11:53

   Jak przed pandemią był młyn w szpitalach a ludzie jak sardynki po kilka godzin do lekarza to teraz nagle pieniądze się znalazły na nowe szpitale.

  • Londynczyk
   28 marca, 12:59

   Pandemia bedzie trwala nawet 2 lata jak twierdza naukowcy ona sie dopiero rozwija wiec szpitale jak najbardziej sa juz ful wiec nowe potrzebne .

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama