Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Analitycy: Spokojnie na rynku walutowym

Analitycy: Spokojnie na rynku walutowym
Złoty pozostał stabilni pomimo trudnej sytuacji politycznej w kraju. (Fot. Thinkstock)
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przyniósł większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych walut - informują analitycy. Dziś rano euro kosztowało 4,42 zł, dolar 4,23 zł, frank szwajcarski 4,11 zł, a funt 5,27 zł.
Reklama

Zdaniem Konrada Ryczki z DM BOŚ, dziś rano kurs złotego był spokojny, mimo wzrostu napięcia politycznego w kraju. Podkreślił, że wycena złotego od dłuższego czasu zależna jest głównie od nastrojów i zmian na szerokim rynku.

"Inwestorzy oceniając perspektywy złotego zwracają obecnie większą uwagę m.in. na perspektywy polityki monetarnej Fed (amerykański bank centralny - przyp.red.), aniżeli na wydarzenia krajowe czy szczegółowe odczyty makro. W konsekwencji, z rynkowego punktu widzenia dla złotego, większe znaczenie od weekendowych wydarzeń w Polsce oraz zaplanowanych danych makro będzie mieć najprawdopodobniej popołudniowe wystąpienie Janet Yellen (szefowa Fed - PAP), które może przełożyć się na zmiany wyceny dolara" - napisał analityk w porannym komentarzu.

Dodał, że przecena złotego została wyhamowana, jednak w dalszym ciągu wycena polskiej waluty oscyluje blisko najniższych poziomów od miesięcy. "Jest to spowodowane, przede wszystkim, mocniejszym dolarem oraz szerszym pogorszeniem perspektyw gospodarczych dla Polski" - zauważył Ryczko.

Analitycy PKO BP zwracają uwagę, że "mając na uwadze, że zarówno łagodzenie polityki pieniężnej przez EBC, jak i zacieśnianie przez Fed wydają się być już zdyskontowane przez EUR/PLN, nie należy spodziewać się znaczących zmian kursowych już do końca 2016 roku tym bardziej, że żadne istotne dane lub wydarzenia nie pojawią się w tym okresie".

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 12.12.2018
  GBP 4.756 złEUR 4.299 złUSD 3.793 złCHF 3.819 zł

  Sport


  Reklama