Menu

Amerykańscy saneczkarze otrzymali wsparcie w kryptowalucie

Amerykańscy saneczkarze otrzymali wsparcie w kryptowalucie
Amerykańskie zawodniczki wystapią na igrzyskach w Pjongczangu. (Fot. Getty Images)
Reprezentacja USA w saneczkach przeszła do historii jeszcze przed rozpoczęciem zimowych igrzysk w Pjongczangu. Jako pierwsza olimpijska ekipa w USA przyjęła donację w bitcoinach - kryptowalucie - poinformował jeden z portali poświęcony temu środkowi płatniczemu.
Reklama

Olimpijska reprezentacja USA składa się z dziesięciorga saneczkarzy - siedmiu mężczyzn i trzech kobiet. Dyscyplina nie jest popularnym sportem zimowym w Stanach Zjednoczonych, co sprawia, że drużyna musi szukać różnorodnych źródeł finansowania.

Pierwszym, który przekazał donację w tej formie jest Ty Danco, były saneczkarz, obecnie pracujący na Wall Street.

Bitcoin to kryptowaluta, która zyskała popularność przede wszystkim w Chinach, Europie i Stanach Zjednoczonych dzięki możliwości przeprowadzania relatywnie tanich transakcji z jej użyciem.

System tych operacji może funkcjonować bez konieczności centralnego zarządzania obrotem. W ciągu roku wartość wirtualnej waluty wzrosła o ponad 1 000 proc. W tym czasie bitcoin odnotował kilka poważnych wahnięć - ostatnie najpoważniejsze między 8 a 12 listopada, kiedy jego cena spadła z 7,9 tys. dolarów do 5,5 tys. dol. przed dalszym wzrostem.

W Pjongczangu wystąpi też sześcioro polskich saneczkarzy, którzy będą startować będą we wszystkich konkurencjach: jedynkach kobiet i mężczyzn, dwójkach oraz sztafecie.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 02.06.2020
  GBP 4.933 złEUR 4.390 złUSD 3.930 złCHF 4.102 zł

  Sport


  Sport

  Reklama