Menu

Amerykanka pokazała się topless. Teraz może trafić do więzienia

Amerykanka pokazała się topless. Teraz może trafić do więzienia
Sąd w Salt Lake City sprawdza, czy nie doszło do naruszenia prawa. (Fot. Getty Images)
Tilli Buchanan ze stanu Utah w USA, oskarżona o przestępstwo, gdyż jej nieletni pasierbowie zobaczyli ją w stroju topless, walczy o swoje prawa w sądzie. Jej prawnicy przywołują stan Colorado, który uchylił zakaz chodzenia kobiet bez górnej części bielizny.
Reklama

Adwokaci 27-letniej Buchanan twierdzą, że prawo Utah, dotyczące czynów lubieżnych z udziałem dziecka, jest niesprawiedliwe, ponieważ inaczej traktuje mężczyzn i kobiety pod względem obnażanie górnej części ciała. Do sądu złożyli wniosek o uchylenie zarzutów i uznanie tej części prawa stanowego za niekonstytucyjne.

"To działo się w domowym zaciszu" - wskazała Buchanan po wtorkowej rozprawie. "Mój mąż był tuż obok mnie, ubrany w taki sam sposób jak ja i nie jest za to ścigany" - zauważyła.

Oskarżona kobieta wyjaśniała, że ona i jej mąż zdjęli koszule, aby ich ubrania nie zakurzyły się, gdy wieszali płyty gipsowo-kartonowe w garażu. Wówczas do pomieszczenia weszła trójka dzieci w wieku od 9 do 13 lat.

Buchanan została oskarżona o czyny lubieżne wobec dzieci w lutym br. po zgłoszeniu sprawy przez ich matkę, która wezwała policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze stwierdzili, że kobieta zdjęła koszulę i stanik w obecności dzieci, będąc pod wpływem alkoholu.

W przypadku wyroku skazującego Buchanan może trafić do więzienia lub dostać karę grzywny. Może też zostać zarejestrowana na 10 lat jako przestępca seksualny.

Czytaj więcej:

Mandaty za kąpiel nago w Morskim Oku

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 15.01.2021
  GBP 5.110 złEUR 4.548 złUSD 3.747 złCHF 4.222 zł

  Sport


  Sport

  Reklama