Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Ambasadorowie w Irlandii zapraszają na rowerową przejażdżkę

Ambasadorowie w Irlandii zapraszają na rowerową przejażdżkę
Na jednośladach mkną ambasadorowie Polski, Brazylii, Chile, Kolumbii, Danii, Finlandii, Niemiec, Nowej Zelandii oraz Holandii. (Fot. Ambasada RP w Dublinie)
Na filmie, który został wyprodukowany przez Ambasadę RP w Dublinie z okazji obchodzonego dzisiaj Światowego Dnia Roweru, dziewięcioro ambasadorów w Irlandii wsiada na rowery, chwali korzyści płynące z jazdy na jednośladach i dzieli się wskazówkami, jak robić to odpowiedzialnie.
Reklama
Reklama

Na jednośladach mkną ambasadorowie Polski, Brazylii, Chile, Kolumbii, Danii, Finlandii, Niemiec, Nowej Zelandii oraz Holandii.

Przy okazji chwalą korzyści płynące z jazdy na rowerze, która - jak podkreślają - nie tylko korzystnie wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, ale też sprzyja zmniejszeniu natężenia ruchu w mieście, obniża poziom hałasu i zanieczyszczenie powietrza.

Dyplomaci w lekkim, humorystycznym stylu udzielają widzom wskazówek, jak być odpowiedzialnym, bezpiecznym oraz niezrażonym złą pogodą cyklistą. "Jazda na rowerze to pasja, która można dzielić z rodziną i przyjaciółmi, oraz, jak widać na filmiku, z naszymi włochatymi przyjaciółmi" - zachęcają.    

Podziwiają także niedawną transformację Dublina w stolicę przyjazną rowerzystom i rowerom.

Krótkie wideo jest hołdem dla byłego polskiego kolarza torowego, a aktualnie socjologa na Uniwersytecie w Waszyngtonie - Leszka Sibilskiego. To właśnie on zaproponował, a następnie działał w Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ), aby dzień 3 czerwca stał się świętem kolarzy rekreacyjnych i zawodowych.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.11.2021
  GBP 5.5597 złEUR 4.7038 złUSD 4.1754 złCHF 4.5071 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama