Menu

Ambasada RP w USA: "Zniesienie wiz do USA dla Polaków coraz bliżej"

Ambasada RP w USA: "Zniesienie wiz do USA dla Polaków coraz bliżej"
Obecnie Polacy muszą złożyć wniosek o wizę, jeśli chcą przekroczyć granicę USA. Być może jednak wkrótce to się zmieni... (Fot. Getty Images)
Polska i USA podpisały porozumienie o współpracy w zakresie bezpieczeństwa granic i imigracji - poinformowała na Twitterze ambasada RP w Waszyngtonie, oceniając, że jest to 'ważny krok' na drodze do zniesienia przez USA obowiązku wizowego wobec Polaków.
Reklama

Umowę między polskim MSWiA a amerykańskim ministerstwem bezpieczeństwa narodowego podpisał polski ambasador w USA Piotr Wilczek oraz podsekretarz w resorcie bezpieczeństwa narodowego Chad F. Wolf.

"Polska i USA wspólnie zrobiły kolejny krok ku naszemu wspólnemu celowi. Dzięki podpisanej dziś umowie jesteśmy coraz bliżej włączenia Polski do programu ruchu bezwizowego #VisaWaiverDlaPolski. Działamy dalej!" - napisała również na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Program bezwizowy (Visa Waiver Program, VWP) wszedł w życie w 1986 r. w celu wspomagania rozwoju turystyki i zacieśniania więzów USA z sojusznikami. W jego ramach corocznie wjeżdża do USA ok. 20 mln osób. Polska nie jest objęta tym programem ze względu na ciągle zbyt wysoki odsetek osób, którym odmówiono wizy amerykańskiej.

Programem VWP objętych jest 38 państw, w tym 23 kraje Unii Europejskiej. Wśród nich są kraje z naszego regionu, np. Czechy, Słowacja, Węgry, Litwa, Łotwa i Estonia. Jedynie Polska, Bułgaria, Rumunia, Chorwacja i Cypr nadal nie spełniają warunków programu.

  Komentarze
  • Nius pełowsko pisowski
   17 August 2019, 23:41

   A w izraelu 10tys polskich paszportów rocznie wydają, obywatelom azji bez znajomości języka polskiego, polskiej historii, geografii oraz kultury i zwyczajów. Łatwe do wyguglowania.szkoda że angole tak nam nie dają za nic paszportów.

  • Wizy
   18 August 2019, 00:15

   A niech znosza wizy do USA,i tak niemam po co tam jechac.A jakbym byl programista to juz dawno bym tam mieszkal i mial zielona karte...

  • Woom
   18 August 2019, 07:41

   Zawsze jesteśmy na końcu niedługo Rumunia i Bułgaria będą w systemie bezvizowym a u nas zawsze coś. Jesteśmy chołotą tego świata : tacy mądrzy, pracowici w garażu bmw Audi Mercedes ale jak przychodzi co do czego jesteśmy nikim! Świat spogląda na nas jak na śmieci!

  • Ed
   18 August 2019, 08:51

   Ok już nie chce tam jechać....gangi narkotyki wszechobecna inwigilacja i posiadanie o rasizm białych na każdym kroku. Do tego przeslodzobe jedzenie pełne chemii.
   No o do tego wszystko na krótkiej smyczy z Izrael a...

  • LLLLLL
   18 August 2019, 09:26

   Metoda kija i marchewki. Marchewka = ruch bezwizowy, Kij = art.447

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.08.2020
  GBP 4.869 złEUR 4.399 złUSD 3.723 złCHF 4.091 zł

  Sport


  Sport

  Reklama