Menu

Amazon wzywa konkurentów do podwyższenia płacy minimalnej

Amazon wzywa konkurentów do podwyższenia płacy minimalnej
W październiku ub. roku Amazon podniósł stawkę minimalną pracownikom w Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
Założyciel Amazona Jeff Bezos wezwał wczoraj konkurentów do podwyższenia płacy minimalnej do 16 dolarów za godzinę - podała agencja Reutera. Wcześniej światowy lider branży handlu elektronicznego podniósł płace minimalne pracownikom w USA do 15 dolarów za godzinę.
Reklama

"Dzisiaj wzywam naszych największych detalicznych rywali (wiecie, kim jesteście!) do wyrównania benefitów pracowniczych i naszej płacy minimalnej w wysokości 15 dolarów" - napisał Bezos w liście do udziałowców. "Zróbcie to! Jeszcze lepiej, dajcie 16 dolarów i rzućcie nam wyzwanie" - dodał.

Od listopada ub.r. Amazon podniósł płacę minimalną dla pracowników w Stanach Zjednoczonych do 15 dolarów za godzinę, po fali krytyki dotyczącej niskich pensji i złych warunków pracy w firmie. W zeszłym roku wzrosły też płace osób zatrudnionych w Amazonie w Wielkiej Brytanii.

Jak zauważyła agencja Reutera, wzrost płac nastąpił, kiedy bezrobocie w USA było najniższe od blisko dwóch dekad, a sprzedawcy detaliczni i spedytorzy konkurowali o setki tysięcy pracowników w sezonie przedświątecznych zakupów.

Bezos podkreślił w liście, że na podwyżce płac skorzystało ponad 250 tys. zatrudnionych w firmie osób oraz ponad 100 tys. pracowników sezonowych, którzy pracowali dla amerykańskich oddziałów Amazona w czasie świąt.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

  Sport


  Reklama