Menu

Aldi startuje na Wyspach z "kliknij i odbierz"

Aldi startuje na Wyspach z "kliknij i odbierz"
Dzięki "kliknij i odbierz", zakupy będzie można zamówić przez internet, a następnie odebrać je w sklepie. (Fot. Getty Images)
Aldi UK, brytyjskie ramię niemieckiej sieci dyskontów, debiutuje na Wyspach z usługą 'kliknij i odbierz', która umożliwia klientom składanie zamówień online przed odebraniem ich ze sklepu - informuje Press Association.
Reklama

Na razie sieć uruchomiła próbną wersję usługi w jednym z oddziałów w Midlands. Niemiecki dyskont przyznał, że jeśli program pilotażowy zakończy się sukcesem, "kliknij i odbierz" pojawi się w nadchodzących tygodniach w kolejnych sklepach w całym kraju.

Zgodnie z zasadami dystansu społecznego, pracownicy Aldi będą dostarczać zakupy do zaparkowanych przed sklepami samochodów klientów, którzy wcześniej złożyli zamówienie przez internet.

Aldi i Lidl już przed wybuchem pandemii stale zwiększały swój udział w brytyjskim rynku spożywczym. W ostatnich miesiącach obie sieci radziły sobie jeszcze lepiej niż konkurenci - wszystko dzięki temu, że postawiły na sprzedaż online.

W maju Aldi po raz pierwszy ujawnił plany dostarczania artykułów spożywczych do domów w Wielkiej Brytanii w ramach partnerstwa z Deliveroo. Sieć poinformowała, że nadal testuje usługę szybkiej dostawy w swoich oddziałach w East Midlands, Londynie, Cambridge i Greater Manchester.

"Wiemy, że coraz więcej ludzi chce mieć dostęp do wysokiej jakości i niedrogiej żywności, którą mogą dostać w Aldi" - ocenił Giles Hurley, dyrektor naczelny Aldi UK & Ireland.

"Dzięki kolejnym innowacjom, takim jak usługa kliknij i odbierz, chcemy, aby nasze niedrogie produkty trafiały do jeszcze większej liczby osób" - dodał szef brytyjskich oddziałów niemieckiej firmy.

Czytaj więcej:

Ekspansja sklepów Aldi w UK: Nowy sklep ma powstawać co tydzień

Sieć Aldi podnosi płace swoim pracownikom

Aldi wprowadza vouchery, aby pomóc wolontariuszom

  Komentarze
  • Grizzli
   14 września, 18:07

   Chcą ukrucic płacenie gotówką by ją zlikwidować,nie pozwòlmy na to !!!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 20.10.2020
  GBP 5.045 złEUR 4.587 złUSD 3.893 złCHF 4.281 zł

  Sport


  Sport

  Reklama