Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Airbus otworzył centrum cyberinnowacji w Walii

Airbus otworzył centrum cyberinnowacji w Walii
Airbus od dawna współpracuje z walijskim rządem. (Fot. Getty Images)
Airbus otworzył centrum cyberinnowacji w Newport w Walii. Działalność rozwojowa i badawcza placówki będzie koncentrowała się wokół przemysłowych systemów kontroli, sztucznej inteligencji i analizy danych - podał serwis Computer Weekly.
Reklama

Według przedstawicieli Airbusa, programy badawcze realizowane w Newport mają na celu stworzenie nowych technologii, które będą następnie przekształcane przez firmę w prototypy nowych rozwiązań i stosowane w ramach działań inkubacyjnych i akceleracyjnych we współpracy biznesowej z innymi podmiotami.

Computer Weekly podaje, że inicjatywa Airbusa wzmocni pozycję Walii jako regionu znanego z rozwoju badań i kształcenia kadr w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, a także umożliwi realizację celów inicjatywy CyberLab, którą Airbus wspólnie finansuje z walijskim rządem. Program ten, wart 8 mln funtów, obejmuje działalność badawczą w środowisku laboratoryjnym i jest skierowany przede wszystkim na rozwój technologii niezbędnych w zaawansowanym przemyśle produkcyjnym.

Airbus poinformował, że kluczowym aspektem innowacyjności spółki jest obecnie współpraca ze środowiskiem akademickim. Wśród jej partnerów wyróżnia się uniwersytet w Cardiff, który od 2017 roku współpracuje z Airbusem w zakresie analityki cyberbezpieczeństwa, przydatnej w rozwoju nowych narzędzi defensywnych dla sieci korporacyjnch i infrastruktury krytycznej.

Istotną placówką jest również uniwersytet De Montfort, który współpracuje z Airbusem w zakresie tworzenia rozwiązań dla systemów kontroli przemysłowej.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.248 złUSD 3.787 złCHF 3.857 zł

  Sport


  Reklama