Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

80-lecie PUNO: Przygotowania do zjazdu absolwentów

80-lecie PUNO: Przygotowania do zjazdu absolwentów
Uczelnia rozpoczęła swoją działalność w 1939 roku. (Fot. FB/PUNO)
Rektor Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie, prof. Tomasz Kaźmierski oraz Senat Uczelni zapraszają absolwentów i sympatyków uczelni do udziału w uroczystościach obchodów 80-lecia powstania i rozwoju PUNO.
Reklama

Miniony okres to czas bogatych naukowych i społecznych dokonań polskich emigrantów, które przyczyniły się do budowania i zachowania tożsamości narodowej społeczności polskiej poza granicami ojczyzny. To również okres stopniowego nawiązywania owocnej współpracy z naukowcami z Polski i ze świata.

Studenci V edycji Nauczania Języka i Kultury Polskiej poza Polską w trakcie ćwiczeń z metodyki nauczania oraz planowania dydaktycznego. (Fot. FB/PUNO)

PUNO nieustannie wychodzi naprzeciw potrzebom społeczności polskiej żyjącej poza granicami, oferując kursy i studia podyplomowe dostosowane do potrzeb rynku pracy kraju osiedlenia, a w szczególności Wielkiej Brytanii, kształci młodych naukowców w ramach seminariów doktoranckich.

Uczelnia ma jasno sprecyzowaną misję: „służenie Polakom wszystkich pokoleń, którzy przebywając poza granicami swego kraju lub kraju przodków, pragną poszerzać swą wiedzę, kontynuować studia akademickie w języku polskim, utrzymywać kontakt z polską nauką, kulturą, językiem – z polskością”.

PUNO zawsze działało według niedawno przyjętej dewizy: Vita est tempus discendi (łac: Życie jest czasem nauki), zaś uroczystościom 80-lecia przewodzi motto: PUNO – 80 lat ciągłości nauki polskiej na świecie.

W ramach działalności PUNO odbywają się także wykłady Studium Polski Podziemnej. Na zdj. wykład Damiana Lawera. (Fot. FB/PUNO)

W 2019 roku Polski Uniwersytet Na Obczyźnie planuje liczne wydarzenia, które uświetnią i upamiętnią tę rocznicę. W bogatym programie jubileuszowym planowane są m.in.: międzynarodowa konferencja poświęcona PUNO, wystawa prezentująca działalność uczelni, koncert fortepianowy w wykonaniu świetnej pianistki Anny Marii Stańczyk, koncert jazzowy oraz marszobieg o puchar Rektora PUNO.

Wspaniałą okazją do spotkania się przedstawicieli wielu pokoleń i wspólnych wspomnień będzie zorganizowany w dniach 11-12 października 2019 zjazd absolwentów PUNO, zwieńczony uroczystym balem.

Dorobek Uczelni zostanie zaprezentowany w filmie dokumentalnym z udziałem absolwentów.

Rektor i Senat PUNO zaprasza do wzięcia udziału w zjeździe absolwentów. Pytania i zgłoszenia można kierować na adres:  jubileusz@puno.edu.pl

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama