Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

60 proc. Irlandczyków zadowolonych ze swojej pracy

60 proc. Irlandczyków zadowolonych ze swojej pracy
Badanie wykazało jednocześnie różnice między sektorem prywatnym i publicznym. (Fot. Getty Images)
Irlandczycy są obecnie bardziej zadowoleni z pracy niż w 2017 roku - ustaliła Eden Recruitment. 6 na 10 pracowników ocenia swoje obecne zatrudnienie jako satysfakcjonujące.
Reklama

Badanie 1 000 dorosłych wykazało, że 60% mieszkańców Irlandii jest “szczęśliwych” w miejscu pracy. 20% ankietowanych określiło siebie jako “nieszczęśliwych”. Odsetek ten rośnie wśród osób w wieku 35-44 lat.

Jak ustaliła dublińska agencja pracy, najbardziej zadowoloną z życia zawodowego grupą są respondenci powyżej 55. roku życia.

Badanie wykazało jednocześnie różnice między sektorem prywatnym i publicznym. Jako zadowolonych określa siebie 65% pracowników państwowych, w porównaniu do 58% w firmach prywatnych - informuje “Irish Examiner”.

W pracy nieszczęśliwych czuje się więcej kobiet niż mężczyzn.

“Z rozmów z naszymi klientami i kandydatami widzimy, że głównym problemem jest dla nich kryzys mieszkaniowy. Dotyczy to głównie pokolenia 30- i 40-latków. Wśród kobiet źródłem frustracji są panujące różnice w wynagrodzeniach w stosunku do mężczyzn” - tłumaczy dyrektor zarządzająca Eden Recruitment Susan Keogh.

Ogólnie, 35% ankietowanych przyznało, że było w tym roku bardziej szczęśliwe w pracy niż w 2017. Przeciwnego zdania było 25% osób.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama