Menu

53 nielegalnych imigrantów płynęło łodziami przez kanał La Manche

53 nielegalnych imigrantów płynęło łodziami przez kanał La Manche
Funkcjonariusze Border Force przechwycili na wodach kanału La Manche cztery łodzie z nielegalnymi imigrantami. (Fot. Getty Images)
Funkcjonariusze Border Force przechwycili na wodach kanału La Manche cztery łodzie, na których znajdowało się 53 nielegalnych imigrantów. Wszystkich przetransportowano do Dover - podał 'The Independent'.
Reklama

Imigranci, pochodzący z Iranu, Iraku, Kuwejtu, Syrii i Jemenu, zostali zatrzymani przy próbie nielegalnego przekroczenia granicy morskiej pomiędzy Francją a Wielką Brytanią. Cztery łodzie dostrzeżono w sobotę między godz. 2:20 a 6:00 rano niedaleko Dover.

Wśród zatrzymanych było 49 mężczyzn i cztery kobiety. Imigranci przeszli podstawowe badania medyczne, a następnie trafili w ręce urzędników migracyjnych.

W ubiegły czwartek tym samym szlakiem do Wielkiej Brytanii próbowało przedostać się 52 imigrantów, w tym pięcioro dzieci.

Rzecznik Border Force poinformował, że oficerowie biorący udział w operacjach na kanale używają odpowiednich okryć ochronnych, a wszyscy funkcjonariusze stosują się do wytycznych Public Health England dotyczących środków bezpieczeństwa w związku z pandemią.

Służby spodziewają się znacznego wzrostu tego typu incydentów wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy.

Czytaj więcej:

Imigracja do UK "może zostać ograniczona już pod koniec 2020 r."

Brytyjskie firmy określiły priorytety imigracyjne po Brexicie

Nowy system imigracyjny w UK ma wejść od 1 stycznia 2021 roku

  Komentarze
  • Adam
   6 kwietnia, 13:38

   Powoli M...slimy zrobia z UK to samo co w reszcie Europy :gwalty,morderstwa islamizacja.Good luck Queen and your country

  • !!!
   6 kwietnia, 15:17

   Dlaczego do Dover?!?!skoro wiecie skąd przybyli to odesłać ich do swoich krajów!!!!o co chodzi!zostawcie nas w spokoju!

  • Chory świat
   6 kwietnia, 17:55

   ( Sezon sprzedaży miejscówek na pontony i na zardzewiałe łajby uważam za otwarty ) - Niech ich teraz spróbują deportować - wiadomo , ze jak tylko dobili do klifów albo ich wyłowili to już wyspiarskie swojaki . Podatniku , zagęszczaj ruchy - cyrk poprawności z roku na rok potrzebuje coraz więcej kasy .

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.06.2020
  GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

  Sport


  Sport

  Reklama