Menu

5 kg "brzydkich warzyw" za £1,5 w każdym sklepie Lidl

5 kg "brzydkich warzyw" za £1,5 w każdym sklepie Lidl
Niby brzydsze, a smakują równie dobrze. (Fot. Twitter/Lidl)
Sieć supermarketów Lidl stawia od dzisiaj na brzydkie warzywa i owoce we wszystkich swoich sklepach w Wielkiej Brytanii. To efekt wielkiego zainteresowania testową akcją, która była prowadzona w sierpniu ub. roku tylko w niektórych oddziałach Lidl UK.
Reklama

Każdego roku wyrzuca się miliony ton nadających się do spożycia warzyw i owoców tylko dlatego, że wyglądają brzydko. Sieć chce przekonać konsumentów, że mniej atrakcyjne okazy są tak samo wartościowe i smaczne, jak ich "ładne" odpowiedniki.

Dlatego 5 kg odrzuconych warzyw i owoców będzie pakowane do specjalnego pudełka "Too Good To Waste" i sprzedawane po 1,5 funta we wszystkich oddziałach Lidl w Anglii, Szkocji i Walii - od otwarcia sklepu do południa. W środku znajdziemy m.in. marchew, paprykę, ogórki, kapustę, por, cebulę, jabłka i banany.

To, co zostanie, trafi do lokalnych organizacji charytatywnych - informuje Yahoo UK.

Lidl przyznał, że podczas testów w sierpniu ub. roku sprzedał ponad 50 tys.pudełek "Too Good To Waste", oszczędzając tym samym 250 ton odpadów spożywczych. "Po bardzo owocnej próbie z przyjemnością informujemy, że nasze pudełka Too Good To Waste są teraz dostępne we wszystkich sklepach" - ogłosiła sieć na Twitterze.

Supermarkety na Wyspach już od kilku lat eksperymentują z brzydkimi warzywami i owocami. Mniej idealne okazy "za grosze" sprzedają m.in. sieci Sainsbury's ,Tesco, Morrisons i Asda.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama