Menu

40 proc. zwolenników Unii nie chce, by ich dziecko poślubiło "Brexitowca"

40 proc. zwolenników Unii nie chce, by ich dziecko poślubiło "Brexitowca"
Z sondażu wynika, że "brexitowcy" są bardziej tolerancyjni niż przeciwnicy Brexitu. (Fot. Getty Images)
Najnowszy sondaż pokazał podziały społeczne w brytyjskim społeczeństwie spowodowane Brexitem. 40 procent przeciwników wyjścia Wielkiej Brytanii z UE przyznało, że byliby zdenerwowani, gdyby ich dziecko poślubiło 'Brexitowca'.
Reklama

Nowa ankieta przeprowadzona przez YouGov wykazała, że ​​zwolennicy Partii Pracy bardziej się zdenerwują, jeśli ich dziecko poślubi zwolennika z drugiego końca spektrum politycznego.

Jedna trzecia ankietowanych, identyfikujących się z laburzystami, twierdzi, że byłaby zdenerwowana, gdyby ich dziecko poślubiło konserwatystę. Co 10. respondent z obozu Partii Pracy byłby tym "bardzo zdenerwowany".  56 proc. respondentów w ogóle by to nie przeszkadzało.

Sympatycy Partii Konserwatywnej byli w tej kwestii dużo bardziej tolerancyjni. Tylko 2 proc. zdecydowanie przeciwstawiało się ślubowi krewnego z osobą, która nie podziela ich poglądów politycznych, a tylko 13 proc. przyznało, że "trochę by im to przeszkadzało".

Większości "brexitowców" nie zdenerwuje ślub ich dziecka z kimś z obozu "Remain". (Fot. Getty Images)

Nowe badanie wykazało, że w przypadku Brexitu istniały równie ostre podziały.

Prawie 40 proc. rodziców, którzy głosowali za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE, stwierdziło, że "puściłyby im nerwy", gdyby ich bliski krewny zdecydował się na ślub z kimś, kto podczas referendum w 2016 roku zagłosował za opuszczeniem Unii Europejskiej. 47 procent przyznało, że małżeństwo tego rodzaju ich nie zdenerwuje.

Tylko 11 procent rodziców, którzy poparli kampanię "Leave", zadeklarowało, że byliby zdenerwowani, gdyby ich dziecko poślubiło kogoś z obozu "Remain". Większość "Brexitowców" - 78 procent - stwierdziła, że wcale ich to nie zdenerwuje.

  Komentarze
  • Pete
   29 sierpnia 2019, 13:31

   Może to ich dzieci podejmują decyzje same za siebie. A zwolennicy EU niedługo wezmą rozwód sami.

  • UmieWkrecacZarowke
   29 sierpnia 2019, 17:27

   brexitowcy to w wiekszosci gamonie i patologia, ktora nie radzi sobie we wlasnym kraju chocby tak jak wiekszosc przyjezdnych. Remain z koleji to ludzie swiadomi I swiatowi, klasa srednia i wyzej. Nic dziwnego wiec, ze plebs nie mialby nic przeciwko temu zeby ich dzieci wzenily by sie do wyzszej klasy

  • Przewodnik Miejski
   29 sierpnia 2019, 17:28

   Nie dziwie sie. Brexit wygrał bo w weatherspoonie było wifi za darmo w ten dzień :) a ich dzieci maszerują po chodniku z ręką w rozporku, przecież to są kołki z dwoma zwojami w mózgu z czego jeden jest od tej ręki a drugi od maszerowania.

  • BG
   29 sierpnia 2019, 19:24

   Pomijajac calkowicie moje poglady, chcialbym prosic wszystkich piszacych tutaj polakow, wspierajacych brexit aby opuscili UK przed wyjsciem z UE i powrocili tutaj, starajac sie uprzednio o wizy, zezwolenia na prace, i osiedlenie sie. W przeciwnym razie jestescie zwyklymi hipokrytami i osobamiktore glosza co innego a zyja wedlug innych praw. Zdaje sie ze wiekszosc z Was trafila tu i rozpoczela nowe, lepsze zycie, dzieki przepisom unijnym.

  • Polo
   30 sierpnia 2019, 03:11

   Polsko-angielskie imiona typu Pete... Bo co niby Picu lub Piętek gorzej brzmi...? Wstyd i hańba waszmosciu

  • Polak maly
   30 sierpnia 2019, 12:48

   Polacy za brexitem :)To jakiś żart chyba albo to jakieś matołki ,przecież tam nas nie nawidzą.Po oficjalnym wyjściu zmiana prawa będzie i wszyscy do domu A ci co mają brytyjskie paszporty i zapomnieli polskiego języka uciekną sami na końcu...tyle.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.02.2020
  GBP 5.149 złEUR 4.300 złUSD 3.962 złCHF 4.054 zł

  Sport


  Reklama